Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok ECL Közép fokú...

Ajánlanátok ECL Közép fokú nyelvvizsgára felkészítő könyvet? Legyen hozzá hanganyag is.

Figyelt kérdés
Mindegy hogy az alapoktól a Középfokig vagy egyből belevág a középszintbe,fokba. A középfokú nyelvvizsga után szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát is tenni. Lehetőség szerint olyan anyag legyen tapasztalat alapján állítjátok, hogy JÓ. Előre is köszi.

2012. szept. 30. 10:17
 1/1 anonim ***** válasza:
1000 kérdés 1000 válasz (Némethné Hock Ildikó). Ehhez van cd, és a szóbelire kérszít fel. A kérdések és válaszok angol nyelvből (Haavisto Kirsi, Bajnóczi Beatrix) szintén. Ugyan az a két könyv kb, de érdemes mindkettőt használni, mert kipótolják egymást. Témakörökre van amúgy osztva és nekem mindkettő nagyon hasznos, sokat segít a beszédben illetve a szókincsben egyaránt. Ha már szókincs, én használom Erwin Tschirner 'Angol szókincs' című könyvét is. Nem tankönyv, de szintén témakörökre van osztva, de itt csak szavak vannak. Minden szóhoz van mondat is, hogy könnyebb legyen értelmezni és memorizálni. Cd-s tankönyvekből is tudok neked többet is ajánlani. Először is a Channel your english. Ez több könyv, kezdettől felsőfokig tanít. Magába foglalja a writingot, a speakinget és a listeninget is. Munkafüzete, illetve szószedete is van. Én nagyon szeretem. A Live English grammar szintén több könyvből áll, ez inkább csak a nyelvtant gyakoroltatja meg a writingot. Illetve még felsőfokhoz (jó középfokhoz) tudom ajánlani a Mature könyveket (tankönyv-munkafüzet). Ez már azért haladó, de szerintem nagyon sokat segít, nagyon jó könyv. Sok sikert a nyelvvizsgákhoz!
2012. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!