Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Még 2 hetem van. Honnan...

Még 2 hetem van. Honnan tanuljak? Mi készítene fel a legjobban?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hét múlva fogok középszinten érettségizni angolból (írásbeli). Még szeretnék gyakorolni, bővíteni a szókincsemet. A korábbi nyelvvizsgákat már megcsináltam szinte mindet, 1-2 van még hátra. Van itt jó pár oldal, ahol feladatok vannak, de mégis melyek lennének a leghasznosabbak? Ti honnan tanultatok (online)? Ha angol tanár is válaszolna, annak nagyon örülnék.
2012. okt. 1. 07:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Az un. töltelék szavakra nyomulj rá, de nagyon!

Pl. I suppose, I guess, however, eventhough, yet, as, as for, so that, hence, therefore, to my knowledge, etc. és ezekból írk össze egy A4-es lapra valót.

2012. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondold át, mi nem megy annyira jól, és azt nézd át.

[link]

Én például itt csináltam prepozíciós teszteket, mert úgy éreztem, vannak néhol hiányosságaim, és amit nem tudtam, arra rákerestem a neten, hogy miért az a megoldás. :)

Ezenkívül próbálj meg minél többet a nyelvvel foglalkozni, csak hogy "benne legyél", olvass híreket, könyveket angolul, nézz filmeket, bármit, csak állítsd át magad rá, de ez inkább az utolsó napokban fontos.

Ha van valami könyved, nézd át a nyelvtan összefoglalóját, vagy keress neten valahol, csak a legfontosabbakat, középszinten nem kell sok nyelvtan, igeidők, segédigék, stb.

2012. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!