Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgára...

Angol felsőfokú nyelvvizsgára ti miből készültetek? És mennyi ideig tartott mire középfoktól elértetek felsőfokig?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Channel your english, 1000 kérdés 1000 válasz, Kérdések és válaszok, Live english grammar, Mature. Emberfüggő. Én általános iskola 4.-ben kezdtem az angolt. Nyelvi előkészítőn tanultam 9.-es koromtól és mostanra (végzős vagyok) megyek emelt angol érettségire.
2012. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szóbelire mindenképp az Examfrightkiller
2012. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zsolt... válasza:
100%

A felsőfokú nyelvvizsga nem a konkrét lexikális tudást kéri számon, itt már kulturális összefüggéseket, finom nyelvi különbségeket, nyelvi fordulatokat néznek. Sok-sok angol nyelvű filmet kell nézni (angol vagy pláne magyar feliratok nélkül), angolul (UK és US is) sok-sok angol könyvet elolvasni, lehetőleg többféle színvonalúakat tévéműsorokat, híradókat nézni és megpróbálni lefordítani... Ha ezek jól mennek, akkor mehetsz felsőfokúzni. Én ajánlani tudom például a MASH sorozatot és a Fawlty Towers sorozatot - ezek vidámak, tanulás közben szórakozhatsz is. Könyvekben óriási a választék, például a Ken Follett könyvek egészen jók erre - nem túlságosan lebutított nyelvezetűek, de azért könnyen érthetők.

A jó nyelvtudáshoz nincs EGYETLEN könyv, amit - ha bemagolsz - biztosított a siker. A legfőbb tényező a saját motivációd, hogy mennyire szeretnéd megtanulni a nyelvet. Ha csak külső nyomásra (munkahely, szülő, iskola, stb.) teszed, akkor csak kínlódás lesz. Nyelvet tudni csodálatos dolog és a tanulásnak élvezetnek kell lennie, csak akkor lesz igazán jó.


Üdv

Zs

2012. okt. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!
2012. okt. 4. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!