Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hova érdemes beiratkozni...

Hova érdemes beiratkozni angol nyelvtanfolyamra?

Figyelt kérdés
Várom az ötleteket hogy ki hol járt és melyik tanfolyamot tudja ajánlani és miért.

2012. okt. 3. 09:54
 1/1 anonim ***** válasza:

BeHappy/Happy Days néven megy egy nyelvsuli. Nekem az tetszett benne, hogy akármikor elkezdheted, nem csoportban kell haladnod, hanem egyénileg a saját tudásszintednek megfelelően.

Úgy néz ki a dolog, hogy te bemész, megíratnak pár tesztet, hogy kiderüljön milyen szinten állsz. Megveszel egy bérletet és a könyvet és már be is ülhetsz.

2-3 teremben megy az oktatás 6 emberre van egy tanár. Te kapsz egy feladatsort az adott könyv adott leckéjéhez és eszerint haladsz. Pár feladat után odahívod a tanárt és leellenőrzitek a feladatokat, illetve kérdezhetsz tőle, ami nem világos. Vannak hallgatási feladatok, ilyenkor egy mp3 lejátszóról fülessel dolgozol. Vannak beszédfeladatok, ilyenhez érve felkészülsz, szólsz a tanárnak és külön terembe mentek, ahol csak veled beszélget. Kijavít, tanácsot ad. Kb olyan, mint egy magántanárnál lennél, csak itt egyszerre több emberrel foglalkoznak, mindenkivel az egyéni szintjének megfelelően.

Vannak beszéd órák, ilyenkor anyanyelvi oktatóval beszélgettek, játszotok.

Nekem nagyon bejött, mert az egyéni tempómban haladhattam, megkaptam a figyelmet és segítséget. Mivel nem volt kötött órarend így, akkor mentem, amikor ráértem, ilyenkor 2-3 órát vállaltam be egyszerre.


Voltam olyan nyelvsuliban is, ahol csoportos oktatás volt. Meg volt szabva, hogy kedden meg csütörtökön volt óra 15-17 óráig, ami nekem nem volt jó, mert kedden 11kor végeztem az egyetemen és 4 órát kellett valahol vegetálnom, mire kezdődött az óra.

Csoportban nem azonos képességűek emberek vannak, vannak nagyszájúak, akiknek a beszéd az erősebb, így elnyomják azt, aki nem mer megszólalni, illetve a feladat ellenőrzések is tovább tartanak.

2012. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!