Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Valaki segítene...

Németesek! Valaki segítene hogy mit írjak egy rövid pályázó fogalmazásba? A téma az, hogy utolsó éves tanuló pályázik egy nyári fotós állásra.

Figyelt kérdés

2012. okt. 9. 16:08
 1/5 anonim válasza:

nem tudom hogy a formai követelménykre is figyelned kell-e, pl hogy hova írd a dátumot, hogy írd a címedet stb.

de általában sehr geehrte damen und herren,

auf grund ihres inserats im internet möchte ich mich für die oben genannte stelle bewerben = kedves hölgyem/uram, az interneten levő hirdetése alapján jelentkezek a fent említett állásra (<- ezt csak akkor írd bele, ha csinálsz külön "tárgy" sort).

kitalált cucc, szal beleírhatod hogy most mit csinálsz, általában ír az ember pozitív tulajdonságokat - egy fotósnál pl a kreativitás és a precizitás fontos, írhatsz arról (ha házinak készülő fogalmazás :D), hogy hobbiból is fotózol, de már dolgoztál itt és ott, így van tapasztalatod és biztos vagy benne hogy a rád bízott feladatokat jól teljesíted. :D a végén lezárásnak pl: ich hoffe mit meiner bewerbung ihre interesse geweckt zu haben = remélem a jelentkezésemmel felkeltettem az érdeklődését.

auf ein persönliches gespräch freue ich mich sehr = örülnék egy személyes beszélgetésnek (tehát ha behívnának interjúra)

2012. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hiermit bewerbe ich mich bei Ihnen für einen Ferienjob bei einem Fotografen in der Zeit von Juni 20. bis August 30.

Ich bin schon Schülerin, dies ist mein letztes Jahr in der Schule.

Seit circa 5 Jahren zählt die Fotografie und Bildbearbeitung zu meinen Hobbies. Ich kenntnisse in einigen Fotoarbeitungsprogrammen, wie zum Beispiel Photoshop CS3


és a végén még egy két dolog..

mik a hibáim?

2012. okt. 9. 16:21
 3/5 A kérdező kommentje:

Most olvastam a kommentedet :)

Nincs igazából semmi megkötve, szóval igazából nem hivatalos, házi lesz igen :)

Szóval a köszönést leírtam meg az elköszönést a végén stb. de tárgy nem kellett.

Köszönöm a segítségedet!:)

2012. okt. 9. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:

A javított hibáid:...:))


Sehr geehrte Damen und Herren!


Hiermit möchte ich mich für einen Ferienjob bei Ihnen in der Zeit von 20.Juni bis 30.August bewerben.

Ich bin noch Schülerin, dies ist mein letztes Jahr in der Schule.

Seit circa 5 Jahren zählt die Fotografie und Bildbearbeitung zu meinem Hobbys. Ich habe kenntnisse in einigen Fotobearbeitungsprogrammen, wie zum Beispiel Photoshop CS3.

--------


A céget kivettem a szövegböl, mert a címben úgyis ott lesz, hogy hol akarsz dolgozni.

Írd le a többit is, kijavítom neked!..:)

2012. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

in der Zeit voM 20.Juni bis zum

30.August -

2018. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!