Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai vagy japán nyelvtanfolya...

Kínai vagy japán nyelvtanfolyam lenne később jobban kifizetődő?

Figyelt kérdés
Az ár nagyjából egyezik de nem tudom eldönteni melyik nyelvet válasszam annak érdekében hogy később több hasznom legyen belőle.

2012. okt. 16. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
sztem kínai, mivel volt róla h ide fognak jönni az országba és munkahelyeket teremtenek (már ha elsz belőle vmi) meg elég sok kínai cég van világszerte
2012. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nickoop válasza:
42%

Japán.

Én Pekingben élek sok éve. Elsajátítottam, de gyakorlatilag semmi hasznát nem látom ennek a gusztustalan hörgésnek, amit kínai nyelvnek szokás nevezni. Egy kínai élőlénnyel soha nem fogsz tudni értelmes kommunikációt, semmilyen nyelven. Tehát kínait tanulni fölösleges.


A japók aranyosak, hogy kifizetődő lenne-e japánul tanulni, nem tudom, de megbánni nem fogod.

Ill. még az oroszt merem erősen javasolni.

2012. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelen időben mondod, hogy Pekingben élsz és hörögsz. Miért nem kotródsz el onnan? Én sohasem szídom azt az országot, ahol élek!

Ha beszélnél mandarinul biztos nem lennél ilyen paraszt!

2012. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nickoop én még beszélni se beszéltem de megértettük egymást és az nem hörgés beszédnek nevezik amúgy kínait :)
2012. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nickoop válasza:

[link]


Már "elkotródtam", köszönöm, de téged várnak szívesen. :)


Ok, ha a hörgés nem jó, akkor mi legyen? Nyikkegés? Makogás? Kaffogás? Nyivákolás?

www.youtube.com/watch?v=41LEVfXOEgY

[link]

www.youtube.com/watch?v=eBx299ZZV0E

A pekingi amúgy az biztos, hogy hörög, mert a szavak végére odateszi az 儿-t, "eörrrr".

2013. febr. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!