Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok, mit jelent ez a...

Angolosok, mit jelent ez a kérdés?

Figyelt kérdés

Could you please tell me if there is a good choice of vegetarian dishes on the menu, as two of my friends do not eat meat or fish?


eleve már azt nem értem hogy miért Could-ot használ amikor a jelenbe történik.

Köszi a segítséget előre is.


2012. okt. 19. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudnád mondani, hogy van-e egy jó vegetáriánus étel a menüben? Két barátom nem eszeik húst és halat.


Azért could-ot használ, mert feltételes mód van.

2012. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg tudná mondani, hogy az étlapon van-e megfelelő (szó szerint: jó) választék vegetariánus ételekből, mert két barátom nem eszik húst és halat?

A "could" használata - mint a magyarban is fogalmaztam - feltételes mód (tehát nem csak múlt idő), udvariassági formában így használják.

2012. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Can is lehet
2012. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyelvtanilag a can is tökéletesen helyes, de udvariassági formában a could helyesebb.
2012. okt. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régebben több anyanyelvű is furcsállotta, hogy could-ot használtam can helyett, de aztán beletörődtek.
2012. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!