Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a be going to...

Mi a különbség a be going to és a will között?

Figyelt kérdés

2012. okt. 20. 12:12
1 2
 1/12 tetris ***** válasza:
88%

A be going to a szándékot fejezi ki.

A will pedig az akaratot.

Vagyis a will már egy eldöntött dologra utal, míg a másik csak egy tervbe vett dolog.

2012. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg még tucatnyi más különbség lehet. Az itnernet és a könyvesboltok televannak jó kis nyelvtani összefoglalókkal. Mi onnan csak másolni tudnánk, ha teljeskörű választ várnál.
2012. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

The "Will"


Egyszerű jövőt tudunk vele kifejezni:

Jóslás His dog will die

Szándék AA I'm hungry. BB Ohh....I will make a sandwich

Ígéretnél I promise I will do my best

Fenyegetésnél Stop it cause I will hurt you

Vagy a beszéd pillanatában eldöntött cselekvés It's raining I will grab an umbrella

!!! I think !!! után mindig will jön

Időhatározók:


next Saturday, tomorrow, in 2 weeks, by tomorrow


The "going to"


Jövö idejű cselekvés közlésére használjuk amikor a cselekvés a már a beszéd pillanata előtt is tervbe volt véve tehát már előtte is szándékában állt azt megtenni ( Itt egy nagy különbség a will-es szándék és a goig to közt. A will-es szándék a beszéd előtt nem volt tervbe véve a beszélő a beszéd következménye képen szándékozik csinálni valamit, a going to-nál pedig már előtte vette tervbe) Imagine last week I had an accident. I'm going to buy a new car.

Nem akkor döntöd el hogy veszel a új kocsit mikor elújságolod a múltheti balesetet hanem az valamikor a baleset után tudatosult benned hogy veszel egy új kocsit. Viszont ha épp beszélgetsz valakivel a kocsid 30 méterre parkol tőled beleszalad valami nagy gép akkor mondhatod : I will buy a new car.

Akkor használjuk még a going to-t ha az adott jövő idejű cselekvés nem 100 % os tehát nem biztos hogy meg fog történni és nem is tudjuk biztosra az időpontot csak valamikorra tervbe lett véve hogy meg lesz csinálva. I'm going to buy a new car. Egy új kocsit fogok venni. Nem tudni mikor csak tervbe vetted hogy valamikor veszel majd egy új kocsit. Ha 1000000 % ra meg van hogy mikor veszel mennyiért hol milyet tehát minden le van tisztázva akkor itt kapcsolódik még egy jövő idő a ::::::


Presnet Continous as a future. Tehát a folyamatos jelen mint jövő idő


Akkor használod ha a jövőidejű cselekvés már biztos 100% ra


I'am meeting Alicia tomorrow at 7 o'clock

2012. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

végülis én azért tettem fel a kérdést, hogy más, saját szavaival megmagyarázza azt nekem


tananyagot rengeteget találok, és találtam is, de sokszor kacifántosan fogalmaznak vagy számomra nem egyértelműek


éppen ezért jobb, ha valaki saját kútfőből világít rá

2012. okt. 20. 15:03
 5/12 anonim válasza:

Megpróbálom elmagyarázni a saját szavaimmal: szval will-t akkor használunk, hogyha a beszéd pillanatában döntünk el egy cselekvést pl:I am hungry. I will make a sandwich. Going to-t akkor használunk, hogyha már a beszéd pillanata előtt eldöntöttél egy cselekvést. pl. I'm going to travel to Italy next summer, a going to-t akkor is használjuk ha valakinek a terveire akarunk rákérdezni. pl. What are u going to do tomorrow?

remélem érthetően sikerült megfogalmaznom:)

2012. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A will az szinte biztos, hogy úgy lesz. Vagy azért, mert a sors elkerülhetetlen, vagy mert a természetet nem lehet megkerülni,

A going to az vagy szándékot fejez ki, vagy hogy készül valaki valamire, vagy hogy valami készülődik, pl. jön a vihar.

Sokszor mindkettő jó.


I will have a baby next summer. - mivel a 9 hónap addigra jár le, és ez egy természeti törvény.

I am going to have a baby. - Babára vagyok rákészülve.


If they do not launch the ice missiles, it will soon surely hail. - szinte elkerülhetetlen

There are a cluster of gloomy clouds on the sky. It's going to hail. - úgy néz ki


If you are shaking your hand like that, the giant panda will attack you. - elkerülhetetlen

Beware, the giant panda is going attack you. - már rád állt


Facebook will issue shares in $120 million value. - ez már biztos

Facebook is going to issue shares in $120 million value. - most készül rá

Múltban is lehet folyamatos:

You did not check it, that's why the chain dropped off from your bike. - leesett

The chain was going to drop off from his bike. - éppen leesni készült

2012. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

HA NEKEM SZÓL A SAJÁT KÚTFŐS : ::::



NA PRÓBÁLD KI MÁSOLD BE AZ EGÉSZ SZÖVEGET A GOOGLE BE ÉS MEG FOGOD LÁTNI HOGY SEMMI HASONLÓT MÉG CSAK KI SE DOB ...... És ilyenkor elég jól esik az embernek egyébként mikor bele öli az időt itt ül össze gyűjti neked már szinte óvodás szájba rágós módon le írja részletezi példákat ír és akkor még kritizálva van az aki megpróbál segíteni .... ha abból nem érted meg akkor soha nem fogod


És köszönöm szépen

2012. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, pont, hogy nem neked szólt az, amit írtam, sőt senkinek nem szólt, csak leírtam, hogy miért kérdeztem.

Köszönöm szépen, hogy időztél vele, és ne haragudj, ha félreérthető voltam.

2012. okt. 21. 16:43
 9/12 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy amikor lehet going to-t használni, akkor majdnem mindig az kell, különben meg a will.


Azt javaslom, hogy ennél a feladatnál ad meg a saját verziódat, és indokold is meg miért melyiket választottad:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2012. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor te ne haragudj ezért írtam HA NEKEM SZÓL :)
2012. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!