Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az a respect vagy facepalm?...

Mi az a respect vagy facepalm? Facebook kommentekhez szoktak ilyeneket írni. Mondjatok hasonlókat jelentéssel!

Figyelt kérdés
Megnéztem a fordítóban, hogy a respect azt jelenti tisztelet, de nem értem mikor használandó. A másik szó nem tudom mi.

2012. okt. 21. 19:55
 1/2 delusion ***** válasza:
100%

Facepalm: az a jel,gesztus, amikor akkora hülyeséget/frusztráló/idegesítő dolgot látsz/hallasz/olvasol/érzékelsz, hogy a fejedet a tenyeredbe temeted.


Példa 1: egyszerű faviccek, amik kiverik a biztosítékot a legtöbb embernél.


Példa 2: amikor akárhogy szenvedsz a porszívóval, nem akar beindulni - és aztán 5 perc múlva realizálod, hogy szimplán nem volt bedugva a konnektorba.


Respect: valóban annyit tesz, hogy tisztelet, de jóval szélesebb körben használják ma már; egyszerű szimpátiát is kifejezhet. Gyakran szokták hashtaggel használni (ld. twitter). Iróniából is szokás használni.


Példa 1: X futballista soha nem kapott piros lapot karrierje során. #respect


Példa 2: Y ember talált egy pénztárcát 100 000 forinttal, de nem rakta el, hanem visszaadta a gazdájának.


Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Facepalm:

[link]


Akkor használják, amikor vki nagyon nagy hülyeséget mond/csinál.

2012. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!