Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy német középfokú...

Angol vagy német középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Németből érettségiztem, de akkor abba is hagytam a tanulását. Elkezdtem angolt tanulni, mert úgy látom, hogy manapság az az alap nyelv és utána jön minden más. Meg talán egy kicsit meg is utáltam a németet az tanévek alatt. Közben lediplomáztam és kellene hozzá egy középfokú nyelvvizsga. Viszont nem tudom melyik nyelvvel járnék jobban? Melyiket tudnám hamarabb megtanulni? Van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, szívesen fogadnám!

2012. okt. 24. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Én németet kezdtem az áltsuliban 1- osztálytól, abból érettségiztem, tehát 1 éven keresztül tanultam.

Angolt ált. suli 5- osztálytól tanultam, középiskolában már nem. Az alapokat megtanulta és ennyi volt.

Németből simán letettem a szakmai középfokú nyelvvizsgát, 3 hónapig jártam tanárhoz, kicsit ismételtünk, és gyakoroltuk a vizsgafelatokat heti 2x2 órában. Elsőre meglett.

Angolból jártam 2 intenzív tanfolyamra, ez felhozott B2 szintre, aztán magántanárhoz is jártam szintén heti 2x2 órában, de csak 3-szorra sikerült a B2 szakmai vizsgám.

Lényeg hogy meglett. :)


nekem a német volt a könnyebb, hiába, ezt tanultam mindig is, nekem az jobban fekszik. Találd ki neked melyik a könnyebb, és készülj arra. Ha a nyelvtan megvan, már csak a szókincs és egy kis gyakorlás kell.

Sok sikert!

2012. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*12 évig tanultam németet, bocsi az elírásért, ragad a billentyűzetem :P
2012. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!