Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni egy nyelvet autodidakta módon? Valaki próbálkozott már vele?

Figyelt kérdés

Két nyelvet is elkezdtem tanulni, tanórai keretek között, de egy-másfél év után úgy alakult, hogy mindkettőt abba kellett hagynom.

Viszont ha már elkezdtem őket, szeretnék belőlük legalább egy alap- vagy középfokú nyelvvizsgát letenni. Arra gondoltam, autodidakta módon, egyedül folytatnám a tanulást.

Szerintetek sikerülhet így a nyelvvizsga?



2012. okt. 24. 09:33
 1/3 anonim válasza:
100%
Én magamtól könyvek, szótár segítségével tanultam meg törökül, annyira, hogy írásbeli közepet tudtam tenni. De szóban megnyikkanni sem tudok, és ha beszélnek hozzám, teljesen leblokkolok és nem tudok válaszolni (írásban nincs probléma ezzel, csetelni szoktam)
2012. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
A spanyolt kezdtem el így, amikor eljutottam nyelvtanfolyamra, a sokadik leckét is le tudtam fordítani, de semmit nem értettem a mit a tanár mondott és én sem tudtam megszólalni.
2012. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csillagok válasza:
Igen, meggyőződésem, hogy meg lehet tanulni bármilyen idegen nyelvet teljesen egyedül. A tanár csak ahhoz kell, hogy motiváljon, de te ha magadnak szépen végigveszed a leckéket, hallgatod hozzá a hanganyagot, és még érdekel is a nyelv, akkor biztosan sikerülni fog. Én is így vizsgáztam, mert sajnáltam a pénzt a magántanárokra, akik nem fizetnek adót és meggazdagodnak belőle.
2012. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!