Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan nyelv az angolon...

Van olyan nyelv az angolon kívül ahol nem kell ragozni?

Figyelt kérdés
ragozás, rag, angol, nehéz, könnyű

2012. okt. 25. 14:42
 1/4 A kérdező kommentje:
hoppá, ezek kulcsszónak mentek volna : DD
2012. okt. 25. 14:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az angolban azért kell ragozni. De egyébként a dán (és egyéb skandináv nyelvek) és a kínai talán ismertebb példa. (már ha értem, mire gondolsz)
2012. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2012. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ian Catman ***** válasza:

A skandináv (norvéd, dán, svéd) nyelvek a legegyszerűbbek. (A finn nem tartozik ide.) Személyes tapasztalatból tudom, valamit beszélek norvég nyelven. Még annyi ragozás sincs benne, mint az angolban, szerintem a világ legegyszerűbb nyelve. Csak a személyes névmást teszed az ige elé, még annyi rag sincs, hogy az 1. sz. 3. szem. ben lenne egy -s mint az angolban, tehát pl. "Jeg elsker, du elsker, han elsker, ...." stb. (én szeretem, te szereted, ő szereti ...stb.), elvileg van magázás de nem használják csak az irodalomban és esetleg külföldi méltóságok megszólításánál. A dán majdnem ugyanaz, a svéd kicsit különbözik.

Egy hátránya viszont van, a magyar számára elképesztően nehéz a kiejtése, furcsák a magánhangzóik. De ragozás zéró, és igeidőkből is lényegében csak három van, nincsenek mindenféle befejezett múlt és társai. Próbáld ki a neten, meglátod, nincs ragozás. A szavakat nagyon könnyű megtanulni ha angolul tudsz (a kiejtésükbe bele fog görcsölni a nyelved, de írni, olvasni könnyű.)

(Ettől csak az eszperantó a könnyebb, de azt ugyan sokan beszélik, de nincs saját irodalma csak fordított. Én a svédet vagy a norvégot választanám.)

"Lykke til!"

2012. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!