Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A 12 angol igeidőt teljességéb...

A 12 angol igeidőt teljességében meg kell tanulni vagy van olyan közülük, ami nélkül azért még lehet angolul beszélni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 26. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mind meg kell tanulni, de a hétköznapokon már a felével is remekül el lehet boldogulni.
2012. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ..:) akkor átveszem mindet.
2012. okt. 26. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgához kell mind. Amúgy nem kell a hétköznapokban.
2012. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok nyelvvizsgázni. :)
2012. okt. 26. 14:40
 5/12 anonim válasza:

én a felével átmentem középszintű nyelvvizsgán :) (szóbeli)

de igen az írásbelihez az összeset kéne ismerni :)

2012. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én tudom az összeset, de még régebben a középfokú nyelvvizsgámon nem kellett mind. (A jövő idők szinte egyáltalán nem, az egyszerűn kívül.)

Beszédbe meg aztán a felét ha használod max.

Válasz a kérdésre: ha nem akarsz pl. felsőfokú nyelvvizsgát, akkor nem kell mind.

2012. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek

a célom az, hogy beszélni tudjak, nem profi szinten egyelőre

2012. okt. 26. 21:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindet meg kell tanulni, mert ne hidd, hogy a hétköznapokban elboldogulsz nélkülük. GOndolj pl. arra, hogy a nyelvvizsga szitű tudás nagyon messze van az anyanyelvűek tudásától. És még ott is kell mind.
2012. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a Robinson Cruso Péntekje is maximum 3-4 igeidőt tudott.
2012. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Mindet meg kell tanulni, mert ne hidd, hogy a hétköznapokban elboldogulsz nélkülük. GOndolj pl. arra, hogy a nyelvvizsga szitű tudás nagyon messze van az anyanyelvűek tudásától. És még ott is kell mind."


- Egy dolog, mit tudnak az anyanyelvűek, megint más, hogy mit használnak. Mert van olyan igeidő, amit tényleg ritkán használnak, illetve nem ragaszkodnak hozzá olyan szigorúan, mint nyelvvizsgakörülmények közt szokás.

Amit meg ki lehet fejezni máshogy is, anélkül is meg lehet lenni. (pl. future perfect vagy future continuous)

Amit meg nem, azt meg kell tanulni (pl. feltételes mód)


Ez nem a nyelvtanozás leszólása, hanem csak megjegyezném, hogy túl van misztifikálva. Ezt nem csak én mondom, hanem olyan emebrek, akik az egyetemen angoltanárok felkészítésével foglalkoznak.

2012. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!