Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez miért van? Vagy csak én...

Ez miért van? Vagy csak én hallom rosszul?

Figyelt kérdés
Szóval, most 8.os vagyok,és 5éve tanulok angolt,már elég jól megy.Szoktam nézni filmeket,sorozatokat feliratosan. De nem használnak pl : Simple Past-ot,Present Perfect-et,Past Continous-t. Esetleg néha,bár én azt se veszem észre. Sokkal egyszerűbben beszélnek. Úgy hangzik mintha csak 2 igeidőt használnának. Ez mitől van ? Én hallom rosszul? Előre is köszi a válaszokért,és bocsi ha kicsit értelmetlenül írtam le.

2012. okt. 28. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Simple Past-ot pedig gyakran használnak, viszont a Present Perfect több okból is úgy tűnhet, hogy nem használják:

1.Az amerikaiaknál teljesen elterjedt, hogy a Present Perfect helyett csak szimpla múlt időt használnak, gondolj csak arra a hülye popdalra: "Hey, I just met you" ami amúgy Present Perfect-be lenne, hogy "Hey, I have just met you"

2.Azér nehéz észrevenni még a Present Perfectet, mert a have helyett általában csak annyit mondanak, hogy 've és sok igének a 3. alakja ugyan olyan, mint a 2., így megint csak Past Simple-nek tűnik

Pl. 'I've decided' tűnhet 'I decided'-nak is

A többi igeidő pedig elő szokott fordulni, csak nem olyan gyakran, mint ezek

2012. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom attól is függ hogy amerikai vagy brit angol-e.

Szerintem a britek használnak több nyelvtant.

Az amerikaiak meg egyszerűbben veszik az egészet.

2012. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hétköznapi beszédben legfőképpen amerikai angolban (és hát gondolom amerikai filmeket nézel) arra törekszenek hogy minél egyszerűbben könnyebben lazábban beszéljenek. Nem tudatosan de ilyen az ember lusta :) :) És ezért használnak 1,2,3 igeidőt (de ez attól is függ miről szól a film). DE azért előfordulnak bonyolultabb igeidők is nem sok de azért van. És hogy nem veszed észre az talán egy nagyon jó jel mert nem fordítasz hanem figyelsz nézed a filmet és megérted. Mert ha most azt figyelnéd milyen igeidők vannak nem értenéd lemaradnál stb. :)


Én így gondolom :)

2012. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Mindenféle igeidőt használnak össze-vissza, csak a helyzet adja az igeidőt és nem fordítva, mivel tulajdonképpen ők ebben élnek. Létezik néhány igeidő, amire pl. ritka a helyzet. Pl. a Past Perfectet a tanítás során elhanyagolják, viszont ez nem olyan ritka a való életben, míg a Future Perfectre meg ritka a helyzet.
2012. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!