Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem merek megszólalni angolul...

Nem merek megszólalni angolul csak ha részeg vagyok. Ezen hogy lehet változtatni?

Figyelt kérdés
de lehet akkor is helytelenül beszélek, nem tudom, nem szoktam figyelni. Valaki hasonló helyzetben? valami tanács?
2012. okt. 30. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ez alapvető probléma a magyar nyelvoktatással, nagyon a nyelvtanra van kihegyezve. Rengetegen vannak így.

Hogy ezzel mit lehet tenni az attól függ, hogy mik a lehetőségeid, vagy mit akarsz elérni az angollal.


- Egyszerűen ne görcsölj rá a nyelvtanra, nem az a lényeg, hogy tökéletesen mondod-e, hanem hogy megérti-e a másik.

- Ez ugyanúgy mint bármi más gyakorlással fejlődik, tehát ha nem beszélsz, akkor nem is fogsz könnyebben beszélni, így ráparázol mindig. Beszélgess olyannal, akit ismersz, haverral, tesóddal, vagy járj olyan magán angolra, ahol egyszerűen csak beszéltek. utána sokkal könnyebb lesz.

- A legjobb ha ki tudsz menni külföldre egyedül akár 1-2 hétre. Ott rengeteget fejlődik az ember, mivel rá van kényszerítve

2012. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem olyan rég kezdtem el angol tanárhoz járni, de ő is figyel a nyelvtanra. mindig ezen kell gondolkodni h helyes e a mondatom.

nincs vmi film vagy szöveg amiben ezeket hallhatom ahol nem használják úgy a nyelvtant?

2012. okt. 30. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
igyál többet! :-D
2012. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
persze..2 naponta :D
2012. okt. 30. 18:51
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Mióta tanulsz angolul? Egyébként én amondó vagyok, hogy nézz minden nap egy filmet(egy sorozatból egy részt), abból jegyzetelj ki, ismeretlen szavakat, persze a legjobb, ha mindet, de az ha nagyon sok, akkor ne mindet, csak egy részét. Plusz, nyelvtanozz is, mert arra is szükség van.

Így fejlődni fog a hallásod is, a szókincsed is, és a nyelvhelyesség is. Szerezd meg a Kreatív angolt, (sokan fogják mondani, hogy vannak benne hibák, persze, mint mindegyik nyelvkönyvbe, amit ember csinált:-)), szóval az begyakoroltatja veled a nyelvtant, úgy hogy észre sem veszed.

De ezt csak akkor, ha beszélni szeretnél, ha viszont arra törekszel, hogy nyelvvizsgád legyen, ahhoz másképp kell nekiállni.

2012. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát olyan 5 éve, mert én németet tanultam.

én beszélni szeretnék megtanulni mindenképp, de nyelvvizsga is muszáj :/

2012. okt. 30. 19:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"nincs vmi film vagy szöveg amiben ezeket hallhatom ahol nem használják úgy a nyelvtant?"


Szia, ezt találtam a youtube-on. Amióta ráakadtam, csak ezt hallgatom, már nagyon sok szót, és szókapcsolatot megértek.

Persze én nem 5 éve tanulom az angolt, hanem csak néhány hónapja, de ezek a videók a megértésben nagyon sokat segítenek.

Próbáld ki, további videót is találsz itt.

http://www.youtube.com/user/duncaninchina

2012. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igyál többet szerintem is. :-))))
2012. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Effortless English - ezt töltsd le, nyílván nem csodaszer, de nagyon jó gyakorlásnak!
2012. nov. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. nov. 6. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!