Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvvizsga...

Középfokú angol nyelvvizsga felkészülésére mennyi idő szükséges? (lent)

Figyelt kérdés

11 osztályos tanuló vagyok, szóval elég rég óta tanulom az angolt. sajnos az elején nagyon hanyag voltam, így elég nagy a lemaradásom. a beszélgetés nagyon nem megy...egyszerűen, alig tudok kinyögni egy értelmes mondatot, eléggé bizonytalan vagyok.

Szeretnék készülni középfokú angol nyelvvizsgára. az érdekelne, hogy hogyan kezdjek hozzá, hogy a tudásom szilárd talajon álljon majd? nyelvtanfolyam? vagy rögtön vizsga előkészítő?



2012. nov. 1. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nyelvvizsga előtt 2 hónappal elkezdtem járni heti kétszer külön tanárhoz, meg még a suliba is erre gyúrtunk heti 4 órában, valamint itthon a kedvenc filmjeimet, sorozataimat angolul néztem, ezáltal újabb kifejezéseket tanultam meg.

Yahoo-t raktam be a kezdőlapnak, és ott is mindig angolul olvastam a híreket, érdekességeket. Sima volt. Szerintem ennek az a lényege, hogy élvezettel tanuld, ne azért mert kötelező. A felkészülési idő pedig rajtad múlik, hogy mennyi energiát fektetsz bele. Lehet 1 hónap vagy évek. Csak rajtad múlik.:) Sok sikert!;)

2012. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy hét és 7 év között.
2012. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fél év legalább kell

(de inkább egy év)

2013. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!