Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanilag helyes ez az...

Nyelvtanilag helyes ez az alábbi angol mondat?

Figyelt kérdés

I'm just waiting for her

To come in through my door

But she walk out of my life

And I won't see her anymore



2012. nov. 3. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy vers :) te írtad ?


walks


Szerintem jó :)

Én csak ezt a találtam

2012. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ian Catman ***** válasza:

Szerintem is csak a fenti (walks) hiányzik. Egyébként egy egyszerű rímképletű dalszövegnek tűnik. Márpedig a dalszövegekben elég szabadon kezelik a nyelvtant, tehát ha a walk után teszel egy s-t, jó.

...(Bár egy apró megjegyzés lenne, tényleg nem olyan fontos, inkább hangulati.

Arról szól a szöveg, hogy arra vársz, hogy besétál az ajtódon. Én ezt Gerund formában írnám, tehát:

"I'm just waiting for her/Coming through my door.." itt a "coming through" a folyamatot hangsúlyozza, hogy azt szeretnéd látni, a pillanatot, a képet, amikor éppen besétál az ajtódon. Az általad írt eredeti is jó, az nem a folyamatot hangsúlyozza, hanem hogy "bejön a ajtón", punktum. Ugyanez a második két sorra is, mivel erősen egyidejűséget érzek:

"But she's walking out of my life.." (most éppen kisétál)

A hangulata más.

2012. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!