Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL német B2-ről vélemény?

ECL német B2-ről vélemény?

Figyelt kérdés

Nov. 8-ig lehet jelentkezni, de még nem szántam rá magam.

Nehéz, könnyű? Szóbelin mennyire szívatnak, milyen témát kaptatok? Sajnos annyira nem vagyok jó németből, de ha most ezt a hónapot rászánom akkor talán fel tudnék készül.



2012. nov. 6. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Októberin voltam és szerintem a szóbeli része nehezebb, mint az írásbeli. Az írásbeli az olyan nehézségű kb, mint a középszintű német érettségi feladatok, szóval nem vészes szerintem. A szóbeli... háát mi nehéz témát kaptunk a vitapartneremmel: évszakokról és a klímáról kellett vitázni. Nem volt egy sétagalopp, le is lettünk pontozva a vita hiánya miatt. :D A képleírás a vásárlás volt. Négy képet mutattak. Az utánunk következő páros a Dorf uns Stadt-ról kellett, hogy vitázzon, szóval mázli is kell, hogy kikapj egy könnyen beszélhető témát.

Szerintem összességben nem volt nehéz. Nekem is jobb lett volna, ha több időt szánok rá. De lényeg, hogy sikerült.

Ha intenzíven tanulsz ebben a hónapban, akkor szerintem sikerülnie kell. :)

Teszteld magad, hogy milyen a jelenlegi tudásod. Szerintem erre a legjobb, ha képleírásokat csinálsz szóban. Hozz több képet több témakörből és beszélj róluk. Sok szerencsét!

2012. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ECL a könnyebb nyelvvizsgák közé tartozik. Ha ennyire bizonytalan vagy, én a helyedben kikérném egy tanár véleményét, állsz e megfelelő szinten egy középfokú nyelvvizsgához. Meg kellene oldanod ECL nyelvvizsga feladatokat és az eredmények alapján eldöntened, elég lesz e neked egy hónap a felkészülésre.
2012. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül jelentkeztem. Próba szerencse :) Sajnos 2. félévben nem lesz időm a némettel foglalkozni, mivel két emeltet teszek májusban és arra koncentrálok. Már az is áldás, ha a fele megvan. Töltögetem az ECL könyvet, gyakorlom a képleírást tanárral. Aztán hogy sikerül-e azt nem tudom, meglátjuk. Majd írok a végeredményről!
2012. nov. 17. 23:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos?
2013. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült!
2013. dec. 11. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!