Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Értelmes így ez a német mondat?

Értelmes így ez a német mondat?

Figyelt kérdés

Anderen sagen, dass ich sehr gutherzig, nett, und schön bin.

Igazából ezt akartam írni: Mások azt mondják, hogy én jószívű, kedves és szép vagyok. Csak így németül most annyira idétlenül hangzott, és nem tudom, értelmes-e a mondat. Szerintetek?

14l


2012. nov. 10. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Így jobb lenne: Nach Meinung der Menchen bin ich gutherzig, nett und schön. (Az embereg véleménye szerint jószívű, kedves és szép vagyok.)
2012. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*emberek
2012. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

*Menschen

Ez nem az én napom, több hiba már tényleg nincs nincs.

2012. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. nov. 10. 15:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Man sagt... általános alany
2012. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor az úgy is értelmes lenne, ahogy én írtam, csak mondjuk az Anderen-t cseréljem ki a Man-ra? Ez így nem hangzik bénán?
2012. nov. 10. 17:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóé is jó, hogy az emberek véleménye szerint, de én is inkább általános alannyal írnám. Tehát: Man sagt, dass ich sehr gutherzig, nett, und schön bin. Így ezt jelenti: Azt mondják, hogy nagyon jószívű, kedves és szép vagyok.
2012. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

(A man-os vagyok megint)


vagy: Man hält mich für lieb(enswürdig), nett und schön...


(A gutherzig-et nem nagyon használják, de azért létezik a szó).

2012. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Utolsó, az a mondat mit jelent? Bocsi, tudom, hülye vagyok, csak még nem vettünk ilyet.

2012. nov. 10. 18:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Bár nem az utolsó vagyok, de az ő mondata azt jelenti, hogy: Az emberek szeretetreméltónak (megfelel ez a jószívűnek is), kedvesnek és szépnek tartanak.

Bocs hogy helyette válaszolok.

2012. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!