Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy szólnak ezek a mondatok...

Hogy szólnak ezek a mondatok németül Perfekt alakban? (Lent)

Figyelt kérdés

Fogalmazást kell írnom németül e nemtudom megcsinálni lécci segitsetek:

Az őszi szünet hamar eltelt..Az elő nam segítettem a kertet felásni.

Az időjárás elég hideg volt.Nem betegedtem meg mert sok teát ittam.Második nap segítettem összegereblyézni a faleveleket.Este tévét néztem.November 1.én elmentünk a temetőbe a nagypapa sírjához virágot vittünk és gyertyát gyújtottunk.A temető este nagyon szép volt a sok gyertyától és virágoktól.A következő nap dalmandra mentünk a temetőbe gyertyát gyújtani. Elötte már nagyon vártam,hogy elinduljunk.Szombaton tanultam.Vasárnap délelött játszottam a kiskutyámmal.Délután néztem a tv-t.Este számítógépeztem.Jól telt sz őszi szünetem. Kérlek irjátok meg nagyon fontos és sürgős.


2012. nov. 11. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért tanulsz nyelvet, ha lusta vagy még egy szerencsétlen szótárat is kinyitni? Én ezt komolyan nem értem. Ez aranyom az alapfok legalja.


Én 10 éve tanulok németül, az utóbbi 3 évben intenzíven... tavaly heti 20 németórám volt, idén a tantárgyaim négyötöde németül van, a legtöbb tanárom nem is tud magyarul... elképzelheted mennyit nyitogattam a szótárat mire középfokúm lett.


Gondolom nem úgy adták föl a házit, hogy előtte a neveteket sem mondatták el németül. Nagyon unalmas, hogy az összes gyerek itt íratja meg mással a háziát, felnőttként meg sír, hogy nem beszél normálisan semmilyen nyelvet, és nem kap munkát...

2012. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha ilyen mondatokat kell magadtól lefordítanod,gondolom,hogy egy ideje már tanulod a nyelvet,és akkor gondolom,meg van a képességed,hogy lefordítsd.
2012. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
6éve tanulok németet és megirtam. csak nem voltam benne biztos mert amit eddig irtam az 3mas lett
2012. nov. 11. 17:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha beteszed ide a fordításod szívesen kijavítjuk a hibákat, abból tanulhatsz.
2012. nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!