Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használok present...

Mikor használok present perfect continuoust?

Figyelt kérdés
ha a present perfect simple-t olyan cselekvésekre is használjuk amelyek folytatódnak a jelenben akkor a p.p.continuoust mikor használjuk ? nem egészen világos..

2012. nov. 11. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


1.Olyan események kifejezésénél, amelyek a jelenben éppen tartanak, és egyúttal azt is ki akarjuk fejezni, hogy mennyi ideje tartanak már, avagy mikor kezdődtek el.


pl.:

2. John has been working for this company since 2000.

2. John 2000 óta dolgozik ennél a cégnél.


2. A Present Perfect Continuous akkor is használatba kerül, ha a beszélő egy jelen szituációt, eseményt, körülményt akar megmagyarázni egy múltbeli, általában hosszabban elnyúló eseménnyel. Lényeges, hogy ez esetben a magyarázatként szolgáló esemény (mely PPC igeidőben áll) már nem folyik.


pl.:

9. I'm very tired, I've been working a lot today.

9. Nagyon fáradt vagyok, rengeteget dolgoztam ma.

2012. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és a present perfect simple-vel levő összehasonlításnál milyen különbségek vannak ? igazából ezen vagyok fennakadva .. :/
2012. nov. 11. 17:23
 3/5 anonim válasza:
Az, hogy cotinoust akkor használunk, ha utalunk a dolog hosszúságára, hosszúnak tartjuk a cselekvést. Pl. I have been waiting for you for a hour. És én hosszúnak érzem ezt az egy órát. Valamint akkor, ha valami látható jele van annak, hogy épp a kérdés előtt mit csináltál. Pl. What have you been doing?. akkor ha teljesen le vagy izzadva, vagy saras vagy, hasonlók. How long kérdőszóval is ezt szokták használni.
2012. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
így érthetőbb.köszönöm :)
2012. nov. 11. 17:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, egyszer, ha amúgy is present perfect lenne + ha hangsúlyózni lehet valamilyen indulatszóval, ami vagy ott van vagy oda érthető.


I've been waiting all day long. - Damn it!

We have been reading this book for a month. - already

They have been skiing for a life time. - Uhh!

It has been raining for 5 days. - Oh. Is it a long time!

2012. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!