Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel lehet fejleszteni alapról...

Fel lehet fejleszteni alapról felső fokúra az angol tudásomat, önállóan? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Most körülbelül alaptudással rendelkezem. Például be tudnék részletesen mutatkozni, családomat is be tudnám mutatni, boltban tudnék vásárolni, eligazítani embereket az utcán és hasonlók. De mondjuk már egy állásinterjú vagy egy mély beszélgetés valamiről már gondot okozna nagyon is. Sőt az igeidőket is keverem eléggé, kicsit sok van belőlük és belebonyolódom és hasonló problémáim vannak.


Sajnos nincs lehetőségem iskolába/tanárhoz járni, de muszáj lenne valahogy fejlődnöm..

El tud valaki látni hasznos tanácsokkal? Hogy kezdjek neki? Interneten HASZNOS tananyag esetleg? Vagy a régi középsulis angol könyveimet kezdjem el ismételni?


MINDEN tanács érdekel! :-)



2012. nov. 11. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Regisztrálj az euroexam.hu-n. Ott akkor, és annyit tanulsz onlinon ingyen, amennyit tudsz és akarsz.
2012. nov. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ha angolul végig tudod magadat szenvendi magyarázatokon (szótárral akár), akkor simán, de szerintem angolról magyarul is van elég forrás az interneten.


Egyetlen lényeges dolog, hogy mindig több forrást nézz vagy olyat, amiről már tudod, hogy megbízható, mert vannak bőven pontatlan, akár részlegesen hibás dolgok is az interneten (persze komoly hiba ritkán van, tehát különben se fogsz belehalni).


Itt, yahoo-n (angolul) pedig ha valamire végképp nem találod a választ rákérdezhetsz.


A leglényegesebb, hogy használd sokat. Legjobb ha angol forumokon írogatsz, próbálsz eszmecserékbe keveredni, de filmeket is nézzél, könyveket olvass. Újakat is jó, csak azokból még valószínűleg nem fogsz érteni sokat, ezért jobb lenne, ha olyanokat nézel meg, amiket már láttál vagy magyar felirattal, bár legjobb lenne, ha találsz ilyet, hogy ha angollal nézed, mert ugyebár angolban a kiejtés/leírás is egy külön nehézség.


Illetve úgy használd, hogy azt élvezd, így nem tanulásként fogod fel, hanem kikapcsolodásként. Ha ilyen érdekel, akkor MMORPG-k is nagyon jók, mert akkor játszhatsz és közben angolul beszélhetsz.

2012. nov. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen az nagyon jó ötlet hogy angol nyelven nézz filmeket sorozatokat magyar/ angol felirattal, kezdetben semmit nem értettem kb. de hozzászokik a fül meg tényleg napról napra jobban fog menni

vagy kövess blogokat olyan témában ami érdekel és így nem fogod unni, én pl most nagyon hasznos dolgot találtam, egy amerikai fiú blogját olvasom aki cserediák volt Németországban és arról az időszakról ír, milyen ott stb... és mivel imádom a témát meg egyébként nemrég kezdtem el németet tanulni így az a jó benne h az angolt sem hanyagolom el, esténként CNN-n alszom el, néha ha ihletet kapok akkor leírom egy napomat, gondolataimat szóval írhatsz naplót is és ha valamit nem tudsz kifejezni akkor gyk, google, szótár legjobb az igeidőkre.

interpals, penpalworld.com-on találhatsz levelező társat

[link] olyan mint a gyk ezt is lehet hasznosítani

[link] olvass híreket és rendesen szótározd ki amiket nem ismersz

van egy nagyon jó könyv is: Dohár Péter kis angol nyevltan sárgaszínű netről is letutod szedni lehet épp elnyeri tetszésedet mert olyan magyarosan magyaráz :D

2012. nov. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2012. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!