Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Filmeken, sorozatokon mennyire...

Filmeken, sorozatokon mennyire lehet megtanulni az angolt?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, és párhuzamban szeretném a nyelvvizsgát is letenni. Annyi a gondom hogy nem annyi időm van amennyivel nyugodtan meg lehetne tanulni az angolt.


Hogy egy kicsit gyorsítsam a folyamatot, arra gondoltam - hogyha nem is mindig- angolul néznék sorozatokat meg néha filmeket. Az angoltanárom azt mondta hogy egy idő után már meg fogom érteni a nagyját, na meg a listeningnél nagyon sokat jelentene.

Ő azt ajánlotta hogy angol felirat nélkül, csak simán angolul nézzem.


Nektek mi a véleményetek erről?



2012. nov. 14. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy


1. körben

angol szöveg, angol felirat és olyanokat néznék, amiket már korábban láttam.

Persze ha van valami vadiúj sorozat, epizód, amit mindenképpen látnod kell, azt is nézd meg nyugodtan angol felirattal.


A már jobban megy, akkor áttérnék arra, hogy az új sorozatokat továbbra is felirattal nézném, de a már látottaknál elhagynám a feliratot.



Persze lehet egyből felirat nélkül is próbálkozni, de ha még messze van a nyelvvizsga, akkor kár egyből beleugrani a mélyvízbe.

Van egy csomó hangoskönyv is a neten, azokkal is próbálkozhatsz.

2012. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég jól, legalábbis, mióta angolul nézek mindent, azóta érzem, hogy jobban megy, egy éve még nemigazán értettem meg angol felirat nélkül, de mostmár egyre többször nézem anélkül, és tökjól megértem, és mindig megörülök, ha valami gyakorló tesztben olyan szót látok, amit valamelyik filmből tanultam meg, és egyre többször van ilyen:D Meg a beszéd is jobban megy, mert nem kell leállnom azon gondolkozni, hogy hogyan kell kiejteni a szavakat. :D

Hangoskönyvvel is próbálkoztam, csak mindig elkalandozik róla a figyelmem, ha nem túl érdekes, meg sima könyvekkel is, azok is tök jók, ha megérted őket, és tök jól fejleszti a szókincset. Ja meg szerintem az tök jó, ha a kedvenc könyved olvasod angolul, amit már többször olvastál magyarul, és emlékszel, miről szól, így kevesebb szót kell megnézni a szótárban, én főleg hazafelé a buszon szoktam olvasni. :D

Szóval szerintem nagyon hasznosak a filmek/sorozatok, úgyhogy sok sikert hozzájuk, és az angoltanuláshoz!

2012. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :D


Egyébkétn nem állok annyira túl messze a nyelvvizsgától, már sztem féluton túl vagyok.


Hát megpróbálom, habár elsőre tuti nem értek majd sokat! :D

2012. nov. 15. 14:57
 4/9 reptoid ***** válasza:

Próbáld mindenképp.


Én már csqk évekkel nyelvvizsga után kezdtem el sorozatokat nézni, de így is hatalmasat fejlődtem szerintem.

Egy évig csak magam szórakoztatására néztem meg filmeket magyar felirattal, nem volt semmi nyelvtanulásos szándékom, aztán most őssz derült ki, mikor angolul tanítottak egy tárgyat az egyetemen, hogy megy ez nekem, tökre értem, amit mond :) Pedig előtte nem sok közöm volt az angol nyelvhez. Ha a nyelvvizsgára így tudtam volna angolul, akkor lehet hibátlan lett volna, vagy valami ilyesmi, mert ég és föld a két szintem közötti különbség :D

És tényleg, nem is volt tervem direkt angolul tanulni, simán csak rámragadt. Angol felirattal, vay egyáltalán nélküle pedig biztosan még hasznosabb.

2013. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Sziaa :)

Legélvezhetőbb módja az angol tanulásnak :) Én először angolul magyar felirattal néztem.. De az nekem nem sokat segített, mert csak olvastam, és nem figyeltem a szövegre. Aztán váltottam angol felirat és eredeti nyelven. Ez nagyon jó volt abból a szempontból, hogy sok szót nem hallottam volna rendesen, és vizuálisan már megértettem a szöveget.

Már úgy nézek filmeket, és sorozatokat, hogy felirat nélkül (nem tudok feliratokat magamtól letölteni, lusta is vagyok hozzá, sokszor türelmetlen vagyok hogy feltegyék felirattal a filmet/sorozatot).


Határozottan jobb lett a kiejtésem, és a hallás utáni szövegértésem is mióta felhagytam a szinkronizált filmekkel. Ajánlani tudom... Régen sosem értettem, hogy ennek mi értelme van , mert az ember nem tudja élvezni a filmet 100%osan ha folyamatosan azt kell figyelnie, hogy miről lehet szó... De az az igazság, hogy egy idő után (20-30 perc) már nem is kell erőlködve figyelni és hallgatni. 20-30 perc után kényelmesen élvezhető az egész, és gond nélkül rá lehet hangolódni és meg lehet érteni.


Tipikusan "kellemes a hasznossal" kategória :)

2013. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a nyelvvizsga felén már túl vagy, akkor mindenképpen ajánlott. Nyilván egy pár hete angolt tanuló nem fogja megérteni, hogy miről van szó, de ha már van egy alap fogalom a szókincsről meg a nyelvtanról, akkor gyorsan fel lehet vele turbózni nem csak a szókincset (hiszen a szöveg nem csak a szószedetben vannak, de kontextusban is, amivel gyorsabban meg lehet tanulni), de a hallás utáni értést és a kiejtést is.


A szofisztikáltabb angol beszédhez pedig később lehet elkezdeni angol/amerikai szépirodalmi művek olvasását.

2013. febr. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"Nyelvvizsga felén" - értve úgy, hogy az oda vezető félúton.
2013. febr. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég jól lehet tanulni filmekkel, sorozatokkal.


A szintedtől is függ. Ha nagyon kezdő vagy, akkor magyar felirattal nézd. Ha egy kicsit haladóbb, akkor angol felirattal. Ha már nagyon belejöttél, akkor felirat nélkül.


Egy dologra nem olyan jó: a beszéd gyakorlásához, mivel film, sorozat esetén csak passzív befogadó vagy, beszédnél meg nekem kell aktívan alakítani a beszélgetést.

2013. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most az Arrow sorozatot kezdtem el nézni angolul és jobb is így. Nem csak azért mert így természetesebb, de az rtl klub sok részt ki is vágott belőle. -.-


Nagyjából értem, de amikor hadarnak, meg valami nagyon szakmait mondanak akkor néha meg kell nézni többször is.:D


Én is ajánlom másoknak az angol film/sorozat nézést. Magyar felirattal tényleg nem a legjobb nyelvtanulás szempontjából mert nem lehet egyszerre olvasni meg figyelni a szövegre is. :)

2013. febr. 22. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!