Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz! Mikor használunk...

Olasz! Mikor használunk Passato Prossimot és mikor Imperfettot?

Figyelt kérdés
Esetleg, ha tudtok, akkor írhattok példamondatot is. Köszönöm előre is!
2012. nov. 15. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Passato prossimo a sima, befejezett múlt amikor már lezárult a cselekvés. Pl. Tegnap elmentem moziba-Ieri sono andato/a al cinema.

Imperfettot több esetben is használnak. Folyamatosan ment a cselekvés a múltban: Egész este engem nézett-Mi guardava tutta la sera.

Vagy valamilyen tulajdonságot írnak le: A lány nagyon kedves volt-La ragazza era molto cara.

Vagy pl. valamilyen állapotot írnak le: Az időjárás nem volt jó-Il tempo non era buono.

Sokszor előfordul a Mentre szóval kezdődő mondatokban. Mentre guardavo la tv, mia madre mangiava il spaghetti-Miközben tv-t néztem, az anyukám spagettit evett. Szóval itt párhuzamos cselekvésről van szó.

Akkor is használják, ha egy folyamatos cselekvést megszakított valami. Zenét hallgattam, amikor apukám hazajött-Ascoltavo la musica quando mio padre é arrivato.

Hirtelen ennyit tudok írni, biztos vannak oldalak ahol még több példa van, remélem segítettem :)

2012. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, *gli spaghetti, csak hogy teljesen jó legyen a mondat :)
2012. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!