Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi nyelvek közül...

Az alábbi nyelvek közül melyik tetszik a legjobban? Melyiket tanulnád legszívesebben?

Figyelt kérdés

A nyelvek:Horvát,Cseh,Lengyel.

És melyik a legkönnyeb?:)


Csak kíváncsi vagyok.



2012. nov. 18. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehézségre ugyanolyan nehéz, talán a horvát annyiból jobb hogy sok magyar jövevényszó van benne.

Bár ha szláv nyelvet akarsz tanulni akkor én az oroszt ajánlanám.

2012. nov. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lengyel! :) En is ezt tanulom es csak ajanlani tudom.. mellesleg ebben is vannak magyarhoz hasonlo szavak.


A fenti nyelvek kozul kezdened el valamelyiket tanulni?

2012. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából nagyrészt kíváncsiság.

Megfordult a fejemben hogy tanuljam valamelyiket(esetleg többet) de nem nyelvvizsgaszintre:)

hanem csak úgy

2012. nov. 20. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:

A horvátnak a legegyszerűbb a nyelvtana, a kiejtése.

A másik kettőt egyedül ne kezdd el szerintem.

Nekem a horvát a kedvencem, de a lengyel jobban megy. De elég sok munka volt/van benne.

2012. nov. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Horvát vagy lengyel, de talán inkább az utóbbi, mert sokkal többen beszélik.:)
2013. márc. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Horvát az jó...Legalábbis nekem mert én beszélek szerbül xD
2013. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen szláv nyelveket akarsz beszélni, akkor inkább már válaszd az orosz, azzal mész is valamire és mivel az is szláv eredetű nyelv hasonlít is a horvátra, a lengyelre vagy a cseh-re. Az orosz kicsit nehezebb, mint a horvát, de könnyebb, mint a lengyel vagy a cseh.
2013. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!