Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A most induló támogatott...

A most induló támogatott képzés utólag finanszírozott?

Figyelt kérdés
Indul egy támogatott képzés, ahol 90e Ft támogatást lehet kapni 4500Ft önrész mellett, és házivizsgával zárul. Ha jól értelmezem a támogatást utólag lehet megkapni, sikeres házivizsga mellett, tehát előre ki kell fizetni a tanfolyam árát mindenképpen.
2012. nov. 21. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem derül ki az általad leírtakból.
2012. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felmész a hirdető iskola oldalára, és ott pontosabb dolgok vannak.

De én nem láttam leírva, hogy előre ki kell fizetni a teljes összeget.


Ezért ilyen valószínűleg nincs is.

Az iskola utólag kapja meg a pénzt, de azzal neked nem kell foglalkozni.


Ha úgy alakul, hogy pl nem fejezed be a képzést, akkor azokat az órákat utólag ki kell fizetned, amiken benn voltál.

Viszont mivel először csak az önrészt fizeted, így utólag az iskolának lesz követelése az irányodba, ami nem derült ki, hogy fogják behajtani, ha valaki nem fizetné be a kiküldött csekket. De azért gondolom megvannak rá az eszközeik.

2012. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ennek az alját ha figyelmesen elolvassátok, ez jön le.


"A részvételi feltételeknek megfelelő személyek maximum bruttó 90.000 forint képzési keretösszeg felhasználására válnak jogosulttá. A támogatás összegét az eredményesen elvégzett, illetve tanúsítvánnyal igazolt képzések után a képző bankszámlájára utalja át a minisztérium. A hátrányos helyzetű kistérségekből jelentkezőknek 2%, míg a többieknek 5% önrészt kell befizetniük."



Szóval a képzések UTÁN utalja a minisztérium a támogatást nekem...

2012. nov. 21. 22:18
 4/7 A kérdező kommentje:
2012. nov. 21. 22:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez van a szövegben:

" A támogatás összegét az eredményesen elvégzett, illetve tanúsítvánnyal igazolt képzések után a képző bankszámlájára utalja át a minisztérium. "


Amit az előző posztomban lefordítottam neked magyarra:

Az iskola utólag kapja meg a pénzt, de azzal neked nem kell foglalkozni.



Az iskolának utalják, mert ő a képző, nem te.

Neked egy fillért nem fog utalni a támogató intézet.


2 opció lehetne

1. Kifizeted a 90ezret, a képzés végén az iskola megkapja a támogatást és akkor visszaadja neked a befizetésed.

(Ha nem teljesítetted a feltételeket, akkor egy részét visszakapod a többit megtartja magának.)


Ez elképzelhető lenne a leírás alapján, DE egyik oldalon se láttam, hogy előre kérnek 90K Ft-t. Ezért biztos vagyok benne, hogy nem így lesz.De ha mégis, akkor majd bemész aláírni a szerződést és mondják, hogy fizess 90K-t, akkor még mindig eldöntheted, hogy akarod-e.


Szerintem viszont így lesz:


2. Befizeted a 4500 Ft-ot, előre ennél többet nem fizetsz, végigcsinálod a képzést.

Ha minden jó, akkor az iskola utólag megkapja a 90K pénzét, és mindenki boldog.


Ha nem teljesítetted a feltételeket, akkor az iskola nem kapja meg a pénzt a támogatótól, és emiatt küldd neked egy csekket, hogy mennyivel tatozol neki.

2012. nov. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ja de hülye vagyok, a képzőnek, azaz az iskolának... sorry


Ámbár 2x jártam már tanfolyamra, és nem sok eredménye lett, aztán magántanárnál fél év alatt hiperbolikusan nőtt az angolom, és saját tempómban haladhattam. A kifizetett összeg meg külön sarkallt a tanulásra.

2012. nov. 21. 22:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, leesett :P Azért köszi. Amúgy már nem kellene a nyelvvizsga, mert megvan a szükséges papírom.
2012. nov. 21. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!