Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "mint"-et angolul hogyan...

A "mint"-et angolul hogyan használjuk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy több megfelelője van az angolban a "mint" szónak. Like, as, than és még lehet vannak megfelelői. "Like"-ot úgy vettem észre, hogy akkor használják, amikor valakit hasonlítanak valakihez. Kicsit ki tudnátok bővíteni a tudásomat? Fontos lenne. Köszönöm.
2009. aug. 17. 02:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Peter's as tall as Tony.

Cassie is taller than Michelle.

She behaves like a bitch.

XD...igen,ez a 3 van.Nem tudom megmagyarázni,mikor melyik kell,ez ösztönösen jön, vagyis hát a példákból le tudod szűrni.

De úgylátom tudod,hogy mit hogy kell,akkor pontosan mit szeretnél tudni?

2009. aug. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

He came to me as a doctor- orvosként látogatott meg (nem barátként,pedig barátok vagyunk,de most orvosként jött)

He came to me like a doctor-úgy jött,mint egy orvos (magabiztosan,táskával a kezében,recepttel,stb)

She is more beautiful than me-ő sokkal szebb mint én.

Tehát az "as" inkább a -ként,a "like" inkább -mint,akár.

2009. aug. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2009. aug. 17. 07:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá: "Than": középfokú hasonlítás, "as ... as": melléknevekkel történő alapfokú hasonlítás, tagadásuk lehet "not as good as" illetve "not so good as" is. A "look like"-ot főnevekkel használjuk (nem biztos, hogy ember)pl This building looks like a hotel. Look+melléknév (ez ugyan már nem "mint", de idevág): This cake looks delicious.
2009. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

As - pontosan olyan mint...

Like - olyasmi/hasonló mint...

Than - olyanabb mint... (pl.:you learn mor than me)


Bocs az utolsót nem tom jobban elmagyarázni

2009. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!