Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemrég kezdtem japánul tanulni...

Nemrég kezdtem japánul tanulni, most a hiraganát tanulom. Nincs valami módszer, amivel könnyen meg tudom jegyezni a szótagok kinézetét? Alig akarnak a fejemben maradni. :/

Figyelt kérdés
Elsőben hogy tanulják meg a gyerekek a betűk formáját? Szégyen,de én már nem emlékszem,hogy volt nálam ^^"
2012. nov. 26. 12:57
 1/6 anonim válasza:

Próbálj ezzel gyakorolni:

[link]


Először a "basic letters"-el az alap betűket gyakorld be.

Meg vegyél egy füzetet, és írd le egy csomószor! Én is lassan tanultam meg. Szerintem aki mást mond az picit gyanús, hogy csak fényezi magát!

2012. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

> Elsőben hogy tanulják meg a gyerekek a betűk formáját? Szégyen,de én már nem emlékszem,hogy volt nálam


Ne szégyelld! Én sem emlékszem, hogy volt nálad! :-)

2012. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Ne szégyelld! Én sem emlékszem, hogy volt nálad! :-)"


xD oké,ez jogos,köszi a választ :)

a füzetbe írkálással gyakoroltam eddig is,kissebb nagyobb sikerekkel... :)

2012. nov. 27. 15:15
 4/6 anonim válasza:
Én emlékszem, egy csomószor le kellett írni egymás után. Én a japánnal is így csináltam. Meg először tanultam katakanát, és leírogattam egymás mellé, hátha van benne hasonlóság amiről megjegyzem. Ha meg egy kicsit mazochistább hajlamú vagy, akkor veszel egy dalszöveget és végigszenveded.
2012. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
húú a dalszöveges durván hangzik o.O de lehet,hogy kipróbálom,ha nagyon unatkozok ^^
2012. nov. 27. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Én dalszövegekkel tanultam meg a katakanát...a hiraganát viszont sima seggeléssel, de nem felejtettem el úgysem, napi szinten írok hiraganával :) írd le minél többször őket egymás mellé :)
2012. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!