Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van spanyolul a következő...

Nowq kérdése:

Hogy van spanyolul a következő mondat? "Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni. "

Figyelt kérdés
lehetőleg a fordítóprogramokkal lefordított verziók nem megfelelőek. Nagyon sokat segítene, ha valaki tudná hogyan van spanyolul.Előre is köszönöm!

2012. nov. 28. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Si puedes soñarlo, puedes hacerlo.
2012. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Viszont úgy tudom ez is helyes: si pudiera sonar, lo puede hacer tambien bár mondjuk nem nagyon értek hozzá:)

2012. nov. 28. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
"Si PUDISTE soñarlo, puedes hacerlo", mivel múlt idő van a magyar mondatban (a "puedes" PPS-je a "pudiste").
2012. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az angol eredeti így hangzik:

If you can dream it, you can do it. Always remember that this whole thing was started with a dream and a mouse.

A spanyol verzió meg így:

Si puedes soñarlo puedes hacerlo, recuerda que todo esto comenzó con un ratón.


Egyéb panaszokat kérjük szíveskedjenek Mr. Walt Disney részére küldeni :D

(1. voltam :D)

2012. nov. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz, csak a kérdező múlt időben írta. :) Mindkettő helyes, persze, csak ne tévesszük meg őt.
2012. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy tanultok spanyolul, esetleg éltetek odakint?Mert tetszik a spanyol,elgondolkoztam rajta neki kéne állni tanulni:)
2012. nov. 29. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem középfokúm van belőle, de nincs jelentősége, az ember egy nyelvet akár élete végéig is tanulhat (már ha érdekli), mert tökéletesen úgysem tudja megtanulni, ha nem az anyanyelve. :)
2012. nov. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szintén középfokú nyelvvizsga, de már lassan 10 éve, hogy letettem. Nem éltem spanyol nyelvterületen. Tavaly voltam Spanyolországban egy hónapot, akkor döbbentem igazán rá, mennyire felejtek, és mennyire nem akarok felejteni :)

(Másik válaszoló, 5-ös válaszra: OK, ebben igazad van :))

2012. nov. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még mindig előbbre vagy, én 18 éve tettem le. Azóta szinte folyamatosan használom (inkább csak írásban), és az a gáz, hogy minél többet megtudok a nyelvről, annál inkább úgy érzem, hogy mennyire semmit sem tudok. Ez főleg akkor jön ki, amikor a magyarban használt hétköznapi kifejezések megfelelőit nem tudom – mert soha nem volt rá szükségem, hogy használjam. :/
2012. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
(Egyébként az előző, a 7-es és az 5-ös is én vagyok.)
2012. nov. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!