Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsga?

Felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt lehet rá felkészülni? Lehet egyből felsőfokúra menni, vagy előbb szükséges, hogy meglegyen a középfok?

Az angollal egy ideje nem foglalkoztam, de az eddigi tudásom nem kopott. Szókincsem jó, nyelvtanom káosz. Egy év elég lehet a felkészülésre? Februárban kezdenék neki, intenzíven foglalkoznék vele.



2012. dec. 1. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet fősulira menni, de előny ha van nyelvvizsgád már mivel pontot ér.


A diploma meglétéhez kell a középfokú , anélkül nem érvényes a diplomád.

Szerintem 1 év alatt lerakod.

Én legalábbis németet 1 év alatt megtanultam úgy hogy legyen középfokú nyelvvizsgám.

2012. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, én már egyetemista vagyok, osztatlan képzésre járok, szóval a diploma megszerzéséig még van időm. A nyelvet szeretném mihamarabb a lehető legjobban beszélni. Köszönöm a választ :)
2012. dec. 1. 14:30
 3/9 A kérdező kommentje:
Na de a középfokút te nulláról tetted le egy év alatt? Nekem felsőfok kellene, a tudásom most kb a középszint alsó határát súrolja. (Sokat felejtettem az elmúlt években azért)
2012. dec. 1. 14:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen , majdnem nulláról.


Szerintem akkor elég hamar felfejlődsz.

De miért van szükséged felsőfokúra.

Egy erős középfokú bőven elég mindenre még külföldi munkavállaláshoz is.

2012. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én intenzív angol nyelvi osztályba jártam, heti 16 óra angollal. Év végére ment volna a nyelvvizsga, de vártam még vele. Én először a középfokra hajtanék a helyedben, mert ha az sikerül, az már jó eredmény, és onnan a felsőfokhoz már nem kell olyan sokat tanulni. :)
2012. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én egyből felsőt szeretnék, az egyik oka h szeretek tanulni :) Plusz az egyetemen olyan szakra járok ahol nagyon díjazzák a kiváló nyelvismeretet, és kutatásokat is végzek (nyelvtudás hiányában egyelőre magyar nyelven), így ahhoz is jól jönne a felsőfokú nyelvvizsga, publikálhatnék akkor angol nyelven is. Köszönöm a válaszokat :)
2012. dec. 1. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A felsőfokú nyelvvizsga jobban mutat egy önéletrajzban.

Ha te mindenképp azt akarod, akkor fölösleges előtte középfokút letenni. Persze az visszajelzést ad a tudásodról, de elmész egy tanárhoz 2000 Ft-ért és megmondja neked, hogy állsz, ha visszajelzést szeretnél. Ezért kár kifizetni majd 30ezret :)


A kutatás meg a nyelvvizsga azért eléggé különböző dolog. A szakszövegek általában nem olyan vészesek nyelvtan tekintetében se és a szókincs is behatároltabb.

Érdemes minél előbb elkezdened foglalkozni vele, semmiképp ne mondd magadnak azt, hogy majd ha meglesz a nyelvvizsgám nekiállok.


Sok sikert.

2012. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A helyedben én megcsinálnám a középfokút előbb. Semmit nem veszítesz azzal, ha szerzel egy kis nyelvvizsga-rutint magadnak. (és ezzel a diplomát is tutira kiadják legalább)
2012. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatból mondom, hogy "jól esett" letenni a középfokút,mert magabiztosabb lettem,és tapasztalatot szereztem,ami jóval megkönnyítette nekem a helyzetet a felsőfokú nyelvvizsgán. (Ifjutitan kommentjére:"A szakszövegek általában nem olyan vészesek nyelvtan tekintetében se és a szókincs is behatároltabb." - Nem tudom, szerintem pont, hogy a szakszövegek nehezek. Én több tantárgyat tanulok angol nyelven, és nehezebb olvasni,megérteni,mint egy átlagos szöveget(pl.: hírt).)
2012. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!