Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Germanisztika szakra felvételi...

Nonó19 kérdése:

Germanisztika szakra felvételizek. A kérdésem:Ha megcsinálom a német emelt szintű érettségit, akkor egyúttal megszerzem a középfokú német nyelvvizsgát és megkapom a nyelvvizsga bizonyítványt? Ha igen, akkor a felvételinél 50+28 többletpontom lesz?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az emelt érettségid sikerül legalább 60 %-ra akkor az egyenértékű egy középfokú nyelvvizsgával. Külön erről papírt nem kapsz, én az emelt érettségim tanúsítványán olvastam, hogy egyenértékű egy komplex B2-es nyelvvizsgával. De a pluszpontot csak az emelt érettségiért kapod meg. 2x ugyanazért nem jár pluszpont.
2012. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem.köszi:)


és ha megcsinálom előbb a nyelvvizsgát, utána pedig az emeltet, akk is csak 50+ pontot kapok?

2012. dec. 2. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ez nagy kár:(
2012. dec. 6. 11:01
 5/8 anonim válasza:
Én is germanisztikára szeretnék menni. De ha van nyelvvizsgám az is plusz pont. huszon valamennyi.. ha mellé még plusz emelt német érettségit csinálok, akkor nem veszik el a nyelvvizsgával szerzett plusz pont nem?
2013. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Az emelt német érettségi germanisztikán ugyan kötelező, de jár érte a plusz 50 pont. Viszont mivel 2x gyakorlatilag ugyanazért nem adnak pluszpontot, ezért a nyelvvizsgádért már nem kapsz. 5 pluszpont jár összesen, mind1, hogy van e külön nyelvvizsgád vagy nincs.
2013. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*50 pluszpont. Elnézést :)
2013. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ja értem. Köszi
2013. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!