Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a tapasztalatok az Euro...

Mik a tapasztalatok az Euro angol középfokú nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, elsős leszek és most megyek majd szeptemberben nyelvvizságzni B2-es Euro nyelvvizsgán. Egész nyáron jártam előkészítőre, holnap írjuk a próbavizsgát. Háát nagyon remélem sikerülni fog, az írásbeli elég jól megy, de szóban hogy is mondjam leblokkolok. Van amikor nem jut eszembe angolul egy szó és azt keresgélem. Pedig állítólag a szóbeli könnyebb... Nektek milyen volt? Melyik része volt könnyebb és melyik nehezebb?
2009. aug. 20. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Én is Euro B2-es angol nyelvvizsgát csináltam és szerintem jó. Ami egy kicsit zavaró volt, az az, hogy a felkészítő vizsgák (pl. a netről) sokkal könnyebbek voltak, mint az igazi (ami érthető, ide kell csábítaniuk a vizsgázókat), de ennek ellenére, ha megvan a megfelelő nyelvtudásod, sztem nem lesz probléma. Nekem a legnehezebb a listening első része volt (képek voltak, amiket alig lehetett felismerni). Máshol is olvastam, hogy ennek a vizsgának ez a nehezebb része, de nem vészes. Nekem a legkönnyebb a reading volt, a G&V-vel se volt gond. A writing-el meg csak annyi volt, hogy nem tetszett a téma, de azért sikerült megírnom. Nem tudom, hogy te kétnyelvű nyelvvizsgára mész-e, én arra mentem. Az a vizsgarész volt a legstresszesebb (az első részben nagyon gyorsan kell gondolkodni), de a pontozás nem volt szigorú, úgyhogy az is jó lett. Összességében jól meg volt szervezve, a szóbeli is jó volt, úgyhogy nekem bejött. Sok sikert neked is!

2009. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is kétnyelvűre megyek, az írásbeliből a Writing-tól félek a legjobban, a többi az nagyjából megy. Ami még nem túl biztosan megy az a listening.
2009. aug. 20. 23:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

én decemberben tettem le ugyanezt a vizsgát, és nagyon jó tapasztalataim voltak.

Mondjuk számomra pont h az volt meglepő, hogy míg az írásbeli része nem is tudom hány órán át tartott, a szóbelit lezavarták kb 10 perc alatt. De kedvesek, rendesek voltak, szerintem a szóbeli része sokkal könnyebb volt, nekem mondjuk a reading ment a legjobban asszem



ne streszelj, ha megvan a tudásod, meglesz a vizsga is, mert nem szívatnak direktbe v hasonló ;) sok sikert!

2009. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!