Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szóbelin mikről kell...

Angol szóbelin mikről kell beszélni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy vannak a nyelvvizsgák és fajtáikat, szóal csak a nnyi hogy a szóbelin mikről kell tudni beszélni? és ha kicsit gondolkozom a moindaton hogy hogy mondjam, azért lehúznak pontban?
2009. aug. 22. 18:44
 1/6 A kérdező kommentje:
középfok.
2009. aug. 22. 18:49
 2/6 anonim ***** válasza:
Középfokú angol szóbelinél van magnózás,(ez az első), utána következik a szóbeli vizsga(mindkettőnek más az időpontja). A szóbelin konkrétan először elkérik a személyidet, utána húznod kell 1 képet, amiről beszélsz, és 1 szitut, amit eljátszol a vizsgáztatóval. Ahhoz, h sikeres legyen a szóbeli, 60%-ot vagyis 42 pontot kell elérned a magnózással együtt!!!! :)
2009. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az fontos pl: hogy ha magnózásból 20%-ot érek el a másikból 100%-ot annak a 2nek átlaga 60%, vagy pedi gminda 2 feladatnál meg kell lennie 60%-nak.
2009. aug. 22. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a többi nyelvvizsgánál hogy van, de az Eurón részenként min. 40% kell, összesen pedig min. 60%.
2009. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szóbeli témakörei és részei nyelvvizsgafüggőek. Vagyis nézd meg az összes nyelvvizsgáztató akreditált iskolát az országban, ott le lesz írva,hogy milyen feladatok vannak az ő szóbelijükön és amelyik jobban tetszik azt válaszd.

A 40%-os szabály pedig mindenhol érvényes ,mivel törvény. Azt jelenti ,hogy minden típus feladatból el kell érned minimum 40%-ot ahhoz,hogy érvényes legyen a nyelvvizsgád. A típus feladatok: írásbelin: szövegértés, nyelvtan, levél szóbelin: magnó, prezentáció/képleírás, beszélgetés- tehát hiába lesz a magnód mondjuk 90% , ha a beszélgetésen csak 10%-ot érsz el az egész szóbelid érvénytelen és nem sikerült. Mindegyikből minimum 40%-ot el kell érni, de általában akkor sikeres a nyelvvizsga ,ha összességében 60%-ot elérsz.

2009. aug. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vok. Az én nyelvvizsgámnál a magnózásból és a szóbeliből kell összesen 60%-ot elérni! Pontozzák a kommunikációt, szókincset, nyelvhelyességet, beszédértést! Én Rigó utcais nyelvvizsgán vettem részt, az ILS nyelviskolához adtam be a jelentkezésemet Nyíregyre-ezt tanácsolta a felkészítő tanárnőm:)


Remélem, közelebb kerültél a válaszhoz:)

2009. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!