Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latinul szeretnék tanulni, és...

Latinul szeretnék tanulni, és közép szinten nyelvvizsgázni belőle. Hol tanulhatnék latinul?

Figyelt kérdés
Nem tanultam sem középiskolában, és nem találtam tanfolyamokat. Találtam tanárt de eszméletlenül drága. 14 hónapom lenne felkészülni hogy időben meglegyen a többletpont.

2012. dec. 19. 13:19
 1/7 webnyelv ***** válasza:
31%

Miért pont latinul?

A legjobb lenne talán, ha magad tanulnád egyedül a nyelvet, itt szóbeli kommunikáció úgy sincsen tudtommal. Vannak jó latin nyelvkönyvek, amik elmagyarázzák a nyelvtant, igaz, könyvesboltban ilyet már jó régen láttam. Talán antikváriumban lenne érdemes szétnézned.

Mondjuk ez a 14 hónap kevésnek tűnik hozzá.

2012. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

többletpontot csak akkor kapsz ha c típusú, vagyis beszéd+írásbeli. azon felül hogy felvételipont, jól jön az egyetemen mivel szakmanyelv pl az orvosi vagy jogi karon.

egy fórumon olvastam hogy egy ember 2 félévig tanulta és egy hónapja volt, mire egy latin nyelvvizsgátató azt mondta hogy egy délután alatt felkészíti (nyilván túlzott) ezért gondolom hogy 14 hónap alatt minden nap rá tudok szánni 3 órát így reális lenne.

2012. dec. 19. 21:15
 3/7 webnyelv ***** válasza:
100%

Orvosin szerintem "csak" latin kifejezéseket, szakszavakat kell tudni, a latin nyelvtant nem igazán, vagy csak minimálisat. Ha nyelvvizsga kéne, akkor ne a latint inkább, mert annál bármi más csak könnyebb lehet, főleg hogy passzív nyelvtudást vernek leginkább az emberbe, és ez igen nehézzé teszi a megtanulását. Történelem és neolatin szakokon van 1 vagy 2 félév latin, nyelvtannal együtt, talán jogon is ez lehet, az orvosit nem tudom.

Szerintem próbálj meg inkább valamilyen neolatin nyelvet megtanulni ennyi idő alatt középszinten, közben kicsit foglalkozhatsz a latinnal is, több értelme lenne, és a neolatin nyelv után a latin is valamivel könnyebb lenne.


Kapható volt a Latin kisokos című kis zsebkönyv (füzet), mindenképpen hasznos, ha mégis a latinba akarod nagyon beleásni magad. Jelent meg a Tanulj magad! sorozatban Latin nyelvkönyv (Gavin Betts írta), nem tudom, kapható-e, de pl. ezt is érdemes lenne végigvenned, ami mondjuk nem kis munka lenne.

2012. dec. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 webnyelv ***** válasza:
100%
kieg.: ill. még filozófia szakon van latin, 1 vagy 2 félév.
2012. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvosi, akkor ne tanuld, mert nem sok köze van a suliban tanulható latinhoz - főleg a klasszikushoz.


Ha mégis szeretnél, akkor nyelvtankönyvnek elég jó a Nagy-Kováts-Péter Latin nyelvkönyv, szótárnak a Györkösy (interneten a Tinta kiadóé). A tanárt pár órára mindenképpen ajánlom, mert bár nincs a nyelvvizsgán beszélgetés, felolvasás lehet, és akkor nem árt, ha ismered a hazánkban használatos latin kiejtést (azért írtam így, mert több féle van, és a legtöbb országban nem azt használják, mint Magyarországon).

2012. dec. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi a választ.
2012. dec. 24. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül egy óra (magánnál)?
2014. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!