Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol (vagy bármelyik) nyelv...

Angol (vagy bármelyik) nyelv fejlesztésére a tényleg legjobb módszer a filmnézés?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen filmeket ajánlotok? Illetve mondjuk a BBC-t lehet-e nézni online?
2012. dec. 30. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
szerintem jó módszer először szerintem mesékkel kezd el én nagyon sokat tanultam azokból
2012. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Melyik mesékkel? Ám ment a zöld.
2012. dec. 30. 00:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Beszélgetés a legjobb, aztán az olvasás, az írás - aztán a film nézés. Attól függ, mi fejlődik. A filmnézés után könnyen elfelejtődik minden, mert passzív. Ha viszont megjegyez az ember néhány tucat mondatot, akkor már majdnem aktívvá válik.
2012. dec. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvi környezet híján a filmnézéssel tudod imitálni, de az tényleg passzív. Kell visszacsatolás, de mint audiovizuális tanulás, ha jó filmeket nézel és figyelsz, sokat segít. (Monty piton-tól be lehet csavarodni, de remekül felkészít nyelvvizsgára a hülyeségözönével.
2012. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hallott szövegre tényleg jó, bár attól függ mit szeretnél fejleszteni.

Ha a nyelvtanod rossz, a szlengtől sajnos nem lesz jobb. :/ (első éves nyelvszakosként mondom, mert sokáig tartott átállni a nyelvtanilag helyes dolgokra)

A kommunikációs készséged annyiból lesz jobb, hogy megismersz egy rakás új kifejezést. Szerintem érdemes külön nyelvtanulóknak fenntartott filmeket nézni.

2012. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyen nyelvtanulóknak külön fenntartott filmekre gondolsz? Melyik filmet ajánlanád?
2012. dec. 30. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:
bbc-t még nem sikerült online néznem, ip-címet kellene megjátszani hozzá, de még sosem jött össze.
2012. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amiket tényleg könnyű érteni az a Documentary. BBC, National Geographic. Pl. Walking with dinosaurs, American Masters, Walking with Caveman, Capitalism a LOve Story, The Bill Gates Story, Journey to the Edge of the Universe... nagyon sok van
2012. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A CNN viszont nekünk bejön.Ott hírek mennek,beszélgetős műsorok. Én sokat nézem,habár egy kukkot sem értek még :D
2013. jan. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!