Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Én nagyon szívesen meg tanulné...

Zozoxxx kérdése:

Én nagyon szívesen meg tanulnék japánul, oroszul, spanyolul, lengyelül, törökül, habár az angol nem nagyon megy, én szívesen meg tanulnám az alábbi nyelveket, csak nem tudom hogyan álljak neki, mi módon, ötletek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:

egyszerre csak egynek, tanárral suliban legalább az alapokat


vagy egyedül kimész az adott nyelvterületre fél évre...

2012. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

töltsd lea rosetta stone programot torrentről, abban van minden, beszéd, írás, nyelvtan stb., és bármilyen nyelvet rá tudsz tenni.


plusz filmnézés az adott nyelven, először felirattal, másodszor anélkül, csak hallgatva pl házimunka stb közben.

2012. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha az angol nem megy, nem valószínű, hogy ezek fognak. Mind nehezebb az angolnál.
2012. dec. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem az a lényeg, hogy nehezebb az angolnál.. Érdeklődés kérdése az egész, meg az, hogy mennyi időt vagy képes rááldozni. Én jól tudok japánul és törökül, az angolom viszont elég gyatra, szóval én most arra hajtok. Az hogy hogyan állj neki, az egy nehéz kérdés. Egyszerre szerintem csak egynek állj neki, és azt is tanárral, vagy nyelviskolában.
2012. dec. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm válaszaitokat.:)
2012. dec. 31. 08:13
 6/6 anonim ***** válasza:

A motiváció valóban nagyon fontos, de a nyelvérzék hiányát nem tölti ki. Ha valakinek az angol sem megy, akkor a japán sem fog valószínűleg. Ezt nem bántásból írom, csak segíteni szeretnék.


A japán állítólag a legnehezebb kategóriában van. Az orosz elég nehéz, számomra nehezebb, mint pl. a német. A spanyol, úgy tudom, kb. az angol kategóriája. A lengyel nehezebb, mint az orosz (rengeteg kiejthetetlen hang van benne) a török a magyarhoz hasonlít, állítólag magyaroknak egész könnyű. De 5 nyelvet nagyon nehéz lesz (jól) megtanulnod...

2013. jan. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!