Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a just és az...

Mi a különbség a just és az only között? Melyiket hol, illetve hol nem használjuk?

Figyelt kérdés
Az even használata meg van nagyjából, most csak a fenti kettő érdekelne. Egyébként BÚÉK!

2013. jan. 1. 16:49
 1/4 anonim válasza:

only a szó szerinti csak ot jelenti. pl...can i help you? no thanks i only look around. ...segthetek? nem köszönom, csak körul nézek.


a just meg éppen a jelentése. just now a gyakori alakja...éppen most. ezt szinte mindig a befejezett dolgoknal hasznaljuk. Pl My arm is hurt becouse i have been writing a letter since an hour and i have finished it just now. ....fáj a kezem mert egy levelet egy oran at írtam es pont most fejeztem be.

2013. jan. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapos leírás:


[link]

2013. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Na tessék! Megnéztem az oldalt. Nemhogy nem jó, hanem még félrevezető is. Az alábbiakban mindeig az első mondat az eredeti, aztán utána írtam két alternatívát. Ha megfigyeled az only is a just pozícióját, akkor már magad is rájössz a szabályszerűségre. Különben az only egyszerűen gyakoribb, mint a just.



This television only costs a thousands. - ez mi a kar lenni ???

This television costs only a thousand euros.

This television costs just a thousand euros.


I only saw such clothes in Japan. - nem rossz

I saw such clothes only in Japan. - általában ez

I saw such clothes just in Japan. - vagy ez


It's only a joke. - ez jó

It's a joke only. - az only a mondat végén van

It's just a joke. -


Bob only arrived a couple of minutes ago. - ez nem nagyon jó

Bob arrived only a couple of minutes ago. -

Bob arrived just a couple of minutes ago. -


staff only

itt nem lehet just-tal


for personal use only

itt se



Megjegyzés: Angolban minden a szórend. Milye pozícióban lehet egy szó, illetve szófaj. Ezt kell megjegyezni.

2013. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es válaszadót nézve.


"only a szó szerinti csak ot jelenti. pl...can i help you? no thanks i only look around. ...segthetek? nem köszönom, csak körul nézek."

Helyesen folyamatosban van és lehet just is:

No, thanks, I'm only looking around.

No, thanks, I'm just looking around.



"a just meg éppen a jelentése. just now a gyakori alakja...éppen most."

Tényleg van olyan, hogy just now, de még olyan is, hogy just a little, just for a while, just like you.

Példák:

I've finished my homework just now.

Please, give me more. Just a little more /Marilyn Monroe/

Love me. Oh, love me. Just for a while. /Smashing Pumpkins/

I need no other. Just like you. /Elvis Presley/


"ezt szinte mindig a befejezett dolgoknal hasznaljuk. Pl My arm is hurt becouse i have been writing a letter since an hour and i have finished it just now. ....fáj a kezem mert egy levelet egy oran at írtam es pont most fejeztem be."

Helyesen is hurt>hurts, since-nél van egy plussz now,:

1. My arm hurts because I have been writing a letter since an hour now, and I have finished it just now.

vagy for van:

2. My arm hurts because I have been writing a letter for an hour by now, and I have finished it just now.

3. My arm hurts because I have been writing a letter for an hour by now, and I could have finished it just now.

4. My arm hurts because I have been writing a letter for an hour by now, and I could have finished it only now.

2013. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!