Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják a pálinkát...

Hogy mondják a pálinkát angolul? Pálinkát isznak/készítenek külföldön is?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
pálinka
2013. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs rá angol szó, mert ez egyedi, máshol nem készítik. Európában még csak-csak ismerik-isszák néha, de máshol nem annyira. Nyugodtan használd a palinka szót, aztán majd rákeresnek a neten, hogy mi is ez. :)
2013. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
schnapps-nak mondják a gyümölcspálinkát
2013. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

[link]

Ha van türelmed végigkattintgatni a többi nyelvet is, látod, hogy tényleg nem fordítják. (én csak néhányat néztem, de még a ruszik is pálinkának mondják - helyes:)

2013. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt már nem tudom tovább ragozni, mert nem ismerik azt a szót hogy pálinka

viszont a schapps-ot, a calvados-t és a sake-t igen, na meg a legegyszerűbb spiritnek hívni az erős alkoholt


PS. Bartokot is merik, meg Teller Edét, de legfőképpen Gabor Zsazsat és Ciccolinát, de ez utóbbit olasznak gondolják.


PS. Miért maradt Gabor Zsaza? ÉS miért válaszott olasz nevet Ciccolina, azért mert politikus.

2013. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Angol tanárom mondta egyszer ezt, hogy a pálinka az pálinka, de a google fordító az meg brandy-nek írta. Sejtettem hogy ez nem jó. :)

2013. jan. 6. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Azért írja a Google, hogy brandy mert nem ismerik azt a szót, hogy pálinka.


Na nem azért, hogy igazoljam magam, próbáljátok ki ezt:

[link]

2013. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ben Kow (Billy Talent énekese) is azt mondta a Volton, hogy palinka. :)
2013. júl. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 raffinito válasza:
Szerbiában Rakija a pálinka :)
2015. jan. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!