Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg itthon németül?

Hogy tanuljak meg itthon németül?

Figyelt kérdés

Suliban már nem tanulom. Külön tanárhoz járok heti egyszer, előrehozott érettségire készülök. Azonban szeretnék jobban haladni, ezért tippeket szeretnék az egyedüli nyelvtanuláshoz. Olvastam ezzel kapcsolatban több cikket is, de nem túl sokat segítettek. Segítenétek összeállítani egy napirend szerűséget hozzá, hogy mit mit csináljak? Leírom, hogy mennyi időm van rá általában: hétköznap mindennap min. fél óra, valamikor akár 2 óra is. Egyik hétvégi napon szeretnék szünetet tartani, a másikon akár 3 órám is van rá. Ezen időben mennyi időt mire fordítsak? Tudnátok számomra megfelelő weboldalakat vagy akár újságokat ajánlani.

Köszönöm előre is a segítséget.


2013. jan. 12. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is kb. ugyanitt járok egyedül tanulással. Van kedved a kérdéseidet, tapasztalataidat megosztani velem? Esetleg ha leveleznénk németül?
2013. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi megy a leggyengébben? Úgy gondolom, hogy azt kell erősíteni...

Ilyeneket lehet csinálni pl:. végig csinálni az ÖSSZES érettségit ami fenn van a neten /--> ez ad némi rutint/

A másik: német adók stb, otthon németül beszélni valakivel ha nem megy akkor a tv-nek válaszolni :D

2013. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*ha nem tudnak
2013. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem az érettségire szeretnék célzottan tanulni itthon. Arra készülök úgy, hogy megcsinálom a házit, amit ad a tanár, átnézem mindig, ami nem ment, tanulok szavakat, csinálom a feladtsorokat stb. Én tovább szeretnék haladni a nyelvvel. Mennyi időt foglalkozzak az egyes részivel a tanulásnak? Hol találok olyan filmeket, amiket megértek? Milyen olyan újságok vannak, amit megértek? Hány cikket olvassak el naponta?... Ilyenekre vagyok kíváncsi meg napirendet szeretnék kérni.

Azért köszi, hogy írtatok.

2013. jan. 12. 17:45
 5/7 anonim válasza:

én is most fogtam neki pár hete.

a pimsleurt használom, ha tudsz angolul (gondolom igen) akkor nagyon hasznos.

Félórás hanganyagok vannak,én meghallgatok minden nap 2xfél órát a melóban,és elég jól megy.


ha ki akarod probálni diablon fent van.

aufider hören

2013. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jan. 12. 18:17
 7/7 anonim válasza:
talán Auf Wiederhören :D hahaha
2013. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!