B2 komplex vagy nem?

Figyelt kérdés
Angol emelt szintű érettségin az írásbeli 60% fölött, a szóbeli 60% alatt van, a kettő együtt is 60% fölött van. Az érettségi lapra rá van írva, hogy B2 nyelvvizsga, de az hogy komplex, nincs. Mindkét részén el kell érni a 60%-ot vagy csak nem írják oda külön a komplexet?

2013. jan. 13. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
az komplex, mert egyutt megvan a 60%
2013. jan. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. jan. 14. 10:03
 3/7 anonim ***** válasza:
huu varjal csak. most olvasom csak rendesen. A magnohallgatast a szobelihez szamoltad? Ha az es a beszedkeszseg nincs osszesen min 60% akkor sajnos nem komplex :(
2013. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
stréber
2013. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A magnóhallgatást az írásbelihez számoltam. És akkor biztos nem komplex?:(
2013. jan. 19. 17:11
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja értem. Akkor tehát az írásbelihez megy a szövegértés, nyelvtan, és a levél. Akkor azt hagyjuk, az megvan. És azt mondod, hogy a listening is a szóbelihez számít? Nem tudom a kettő átlaga mennyi, meg kéne keresni a lapot.


És az elképzelhető, hogy komplex, de mégsincs odaírva? :S Vagy azt minden esetben odaírják (és akkor nem komplex)?

2013. jan. 19. 17:28
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezt találtam még:


"11. Idegen nyelvből emelt szinten előrehozott érettségi vizsgát tettem, amelynek az eredménye 60 százalék feletti lett. Érdeklődnék, hogy hogyan kérvényezhetem az ehhez tartozó nyelvvizsga-bizonyítványt?


Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet (továbbiakban vizsgaszabályzat) 45. § (4) bekezdése alapján a vizsgázó érettségi bizonyítványa, tanúsítványa, ha idegen nyelvből, illetve a nyelvoktató kisebbségi oktatásban nemzeti és etnikai kisebbségi nyelvből emelt szintű érettségi vizsgát tett, és sikeresen teljesítette az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit, azoknak minden vizsgarészét a részletes követelményekben meghatározott módon,


ha legalább 60%-ot ért el, középfokú (B2) komplex típusú,

40-59% elérése esetén alapfokú (B1) komplex típusú, államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül. Az érettségi bizonyítvány vagy tanúsítvány záradékában kell szerepelnie annak, hogy a vizsgázó érettségi bizonyítványa vagy tanúsítványa nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okirat."


Ezt én úgy értelmezem, hogyha nem lenne meg a B2 komplex, akkor B1-et kapnék, mivel a 40% minden résznél bőven megvan.

2013. jan. 19. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!