Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdő németesek! Akik most,...

Kezdő németesek! Akik most, vagy nem rég kezdték el tanulni a németet. Mivel kezdtetek?

Figyelt kérdés

Megírnátok légyszives, hogy hogyan haladtok sorban (akár otthon, egyedül tanulsz, akár iskolában)?

Mik az első témakörök, az első lépések, amit elkezdtetek tanulni németül.

Köszönöm!


2013. jan. 15. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Bár az már sok éve volt, hogy én németet tanultam, de tudok segíteni. Itt a 9. osztályos kezdő németesek tanterve:


1. témakör: ez egy rövid kis rész, ismerkedés a nyelvvel. Először az ABC-t tanulják meg, majd néhány nemzetközi szót, pl. computer, hotel, taxi stb. Tanulnak egy picit Németországról, illetve más német nyelvű országokról. Ebbe a témakörbe tartoznak az ezen órán használandó alapkifejezések, mint: nyisd ki/csukd be a könyved, gyere ki a táblához, nem értem, nem tudom, írj egy mondatot stb.

2. témakör: először a köszönésformák jönnek, majd a bemutatkozás alapjai. Utána országnevek, nemzetek, foglalkozások, ill. ebbe a témakörbe tartoznak a számok is.

3. témakör: Néhány iskolában használatos tárgy nevét tanulják meg (toll, ceruza, könyv) és a színeket. A továbbiakban ezeket a szavakat használva egyszerű mondatok összeállítását, az "itt, ott, ez, az" szavak használatát és a többesszámokat. Ezután jönnek a különböző témakörökhöz kapcsolódó szavak: család, öltözködés, kinézet, és "mi van a hátizsákomban" címszó alatt még néhány alap kifejezés/szó.

4. témakör: a mindennapi élet. Óraismeret, tévéműsorok, szabadidős tevékenységek, napirend, közlekedés, házimunka. Többnyire szavakat és kifejezéseket tanulnak, és ebbe beékelődve a tagadómondatokat.

5. témakör: helyszínek. Itt tanulják meg az irányokat (jobb, bal, elől, hátul, kint, bent). Ezután a ház következik kívülről-belülről, majd a város. Itt is többnyire szavakat tanulnak.

6. témakör: étkezés. Ehhez nem nagyon tudok mit hozzáfűzni. Az ételek neveit tanulják, illetve ezekkel kapcsolatos mondatokat.

7. témakör: Karrier, telefon, utazás, nyaralás, az internet világa. Itt már több a nyelvtan. Ezen témakörök szavaival tanulnak meg összetett mondatokat és kérdéseket alkotni.

8. témakör: az élet folyamatai, születéstől a halálig. Itt tanulják még a testrészeket és a sportágakat is.

9. témakör: vakáció. A világ, az égtájak, évszakok, hónapok, napok, betegség, nyári tevékenységek és mindenféle dolog, ami a nyaralással kapcsolatos.


Ez a 9 témakör tehát. A kiejtést úgy tanulják, hogy minden egyes szöveghez a könyvben tartozik egy CD is, amit meghallgatnak.

Érdekes, hogy ők még egyáltalán nem tanulnak névelőket. Mikor én annak idején németet tanultam, a névelőkkel kezdtük. Emlékszem színekkel tanultuk: piros cica (die), kék kutya(der), sárga malac(das). Szerintem fontos lenne, hiszen erre épül az egész.


Elnézést ha kicsit keszekusza lett, siettem.

2013. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!