Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tavasszal fogok érettségizni...

Tavasszal fogok érettségizni angolból középszinten, és nagy részt önállóan szeretnék rá felkészülni. Szerintetek egy 92-es könyv megfelel erre a célra? A címe: dr Szentiványi Ágnes angol nyelvtan alap- közép- és felsőfokon 1-2-3.

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 22:36
 1/7 anonim válasza:

erre a válasz engem is érdekelne

hasonló cipőben járok a kérdezővel :)

2013. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Annyira gagyi a középszintű, hogyha jártál rendesen angolórára simán megírod 90 %-ra.
2013. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen?

Nekem az angoltanárom azt mondta hogy biztos hogy meg fogok bukni, és 3 hónap alatt nem lehet rá felkészülni. 10-11. osztálytól kezdve tanulom heti 3-5 órába. Most körülbelül 11-12 órám van, és 3-as lettem. Egyébként 2-es a célom, hogy ne kelljen bejárnom jövőre angolozni.

2013. jan. 17. 22:48
 4/7 anonim ***** válasza:

elozo evi erettsegiket is tolts le melle, hogy legyen gyakorlatod a konkret feladatok megoldasaban. Jo ha rutinosan atlatja magat a vizsgat az ember mielott elesben menne.


Amugy meg biztos jo az a konyv, nem hiszem hogy 92 ota egetrengeto valtozasok mentek volna vegbe az angol nyelvtanban. Szobelire viszont keress valami aktualisat, mert lehetnek mai temakorok is benne. (internet vilaga, and so on.)

2013. jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ja amugy meg a tanaraknak az a maniajuk hogy evekig szaratjak a diakokat az erettsegivel, hogy az milyen nehez, de valojaban olyan pofon egyszeru, hogy aki azon megbukik az meg is erdemli. Az pedig, hogy 3as van angolbol nagyban fugg attol, hogy a tanar milyen szinten koveteli vissza az anyagot. Nem baj, ha szivat es ezert rosszabb jegyek szuletnek, mert ezzel a tanulasra sarkall. Ez pedig elonyodre fog vallni az erettsegin, amit rohogve megirsz.


Elozo voltam

2013. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van nyelvvizsgám, ettől függetlenül kegyelem négyest kaptam félévkor. Miért? Mert képes levonni 2 pontot azért, mert nincs a szó végén egy s... Fél pontot még megértek, kettőt nem. Eleve nem is úgy osztályoz, mint az érettségi.

Gyakorold a típusfeladatokat, beszélj sokat, van külön Telces könyv is. Sok sikert!

2013. jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne hallgass rá, tényleg nevetségesen könnyű az angol középszintű. Primitív.
2013. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!