Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol témazáróba segítség?

Angol témazáróba segítség?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni hogy mikor milyen igeidőben használunk didn't vagy Weren't vagy Wasn't vagy Don't-ot.És honnan tudom hogy sima múlt idő vagy folyamatos múlt idő? Tudnátok példát írni?

Köszönöm!!!



2013. jan. 21. 15:25
 1/5 fréziaésorgona ***** válasza:

Lehet, hogy elsőrenden a tankönyveddel kellene próbálkoznod.


Akkor kezdjük elölről:


Sima jelen: akkor használjuk, amikor általában beszélünk valamiről, valami rendszeresen történik, pl.

I like coffee. vagy

I go to school by bus.

Ez E/3-ban -s ragot kap: He likes coffee., She goes to school by bus.

Ennek a tagadásához kell a DON'T: I don't like coffee., E/3-ban a DOESN'T: She doesn't go to school by bus.

Kérdésben DO/DOES: What do you like? How does she go to school?

A DO/DOES segédigék, minden igeidőnek van valamilyen segédigéje, az mutatja meg, hogy milyen igeidőben vagy, meg magára veszi a tagadást, kérdésben ő cserél helyet az alannyal -azért van, hogy segítse az igét, jelentése nincs, csak nyelvtani feladata.


Sima múlt: mint az előbb, csak múltban: valami a múltban történt, egyszer vagy többször. Ennek a segédigéje a DID.

Pl. I liked coffee. -szerettem a kávét

She went to school by bus. -busszal járt iskolába

We didn't like this film. -nem szerettük ezt a filmet

He didn't go to school by car. -ő nemautóval járt iskolába

Where did you go to school? -hova jártál iskolába?

What did you do on Friday? -mit csináltál pénteken?


Folyamatos múlt: a múltban folyamatosan zajló cselekvés, történés: mindig valamihez képest folyamatos. Nem azon múlik, hogy mennyi ideig tartott, hanem hogy egy időponthoz, időszakhoz, másik cselekvéshez képest folyamatosan zajlott. Ennek a formája a WAS/WERE+ing.

Pl. I was sleeping at 6 o'clock. -6kor épp aludtam

You were working when I phoned you. -épp dolgoztál, amikor hívtalak.

He was playing computer games all night. -egész éjjel szgépen játszott

We weren't sleeping when the phone rang. -nem aludtunk, amikor csengett a telefon

He wasn't working when his boss went to his office. -nem dolgozott, amikor a főnöke bement az irodájába

What were you doing at 10 o'clock? -mit csináltál éppen 10kor?

Why was she working at 11 at night? -miért dolgozott éjjel 11kor?


Tehát I WAS we WERE

you WERE you WERE

he/she/it WAS they WERE


Tehát a fő különbség a sima meg a folyamatos múlt között az, hogy a sima egyszer, vagy rendszeresen történt a múltban (elmentem, rendszeresen felkeltem, ettem, ...), a folyamatossal pedig azt fejezed ki, hogy egy adott időpontban, vagy másik dolog történtekor mi zajlott folyamatosan.

Nézd át a könyved/munkafüzeted példamondatait, szövegeit!

2013. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a "folyamatos" (igeidő), amikor látsz -ing-et az igei szerkezetben(ha nincs -ing akkor nem folyamatos) Ez egyszerű


pl He is doing his homework (épp csinálja a leckéjét)

2013. febr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A folyamatos igeidőnél a cselekvés még folyamatban van

(mint a neve is mondja) ill. a cselekvés folyamat a van kihangsúlyozva

2013. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm most már értem!:) mentek a zöld kezek:)  <3
2013. febr. 5. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
A don't az jelenben van, a többi az múlt. Általában a dupla w múltat delöl.
2013. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!