Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg egyszerűbb megtanulni...

Tényleg egyszerűbb megtanulni az angol nyelvet, ha tudunk németül?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 18:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Olyan szempontbol igen hogy sok kozos (vagy kozos hangzasu) szavuk van mivel az angol is German nyelvcsalad. Es azert is konyebb mert mar tanultal nyelvet azaz nem idegen maga az idegen nyelv tanulas sem.
2013. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
A német után könnyebb az angol, de azért tanulni attól még kell. A szavak közt vannak hasonlóak, az angol nyelvtana valamennyivel egyszerübb és a logikája hasonló.
2013. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
nekem nem volt könnyebb, mert folyton németül jutottak eszembe a szavak, mondatok,nagyon nehezen állt rá az agyam az angolra.
2013. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ez emberfüggő.
2013. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Feltétlenül könnyebb, de az csak a kérdés mennyire tud az ember németül. Mindenesetre teljesen más nyelv. A latin nyelvek többet segítenének.
2013. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Angol előtt németet tanultam. Nagyon sokat könnyített a dolgon. Főleg ugye az, hogy angollal sokkal gyorsabban ér el az ember mondjuk egy középfokig, mert ragozás alig van, némethez képest mondhatjuk, hogy nulla. A némettel az a fő gond, hogy nagyon sok nyelvtani dolgot kell megtanulni, hogy az ember jól használhassa a nyelvet. Évekig tanul, mire eljut egy középfokra. Ez angolnál lehet kár 1 év is. Most 3. nyelvként olaszul tanulok és megmondom őszintén, az angol ismeretem nagyon sokat könnyít rajta. Nem tudom, hogy ez igaz e fordítva is, elképzelhető.
2013. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Muzsik Hajnalka válasza:

Bármelyik indoeurópai nyelv (még a neolatiok is) sokkal közelebbi rokonok, mint a mi nyelvcsaládunk.

Ld. pl. fordító programok: sokkal jobban jársz, ha a fordítandó szöveget (oda-vissza) egy másik európai nyelven adod meg, mert azzal többé-kevésbé képes megbirkózni bármelyik fordító program.

Naná, hogy a nyelvtanulásban is segít a dolog!

2013. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva egyértelműen könnyebb, különösen akkor, ha a németet már magasabb szinten beszéled. És nem csak a hasonlóságok miatt, hanem a nyelvtanulási rutinod miatt is.
2013. jan. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

A legrosszabb amit mondtam angolul nemet tudassal az a bankban tortent:

I've become a letter...

Mert a bekommen az nem become hanem get.

De ciki volt, es a hulye bankosok meg meeg csak nem is huztak fel a szemuket, vagy mosolyodtak el, hanem ultek ott fapofaval, mint aki tok jokat mond nekik....

2013. jan. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!