Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől olyan fantasztikus ez a...

Mitől olyan fantasztikus ez a videó?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0


Mert koreai?



2013. jan. 24. 01:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmitől. Tök egyértelmű hype. Gondolom a google rájött arra, hogy Ázsia aktivitását a bizniszében jól megnövelhetné, ha meghájpolja az egyiket közülük. Talán van benne egy olyan hatalmi demonstráció is, hogy a gobálkultúra elsődleges alakítását a gondnok multik a továbbiakban Ázsiában képzelik el. Mindenesetre az usának először kellett hajbókolnia valaki előtt, aki a saját kultúrájukban föléjük lett hájpolva
2013. jan. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert olyan gagyi(direkt, mert paródia), hogy már jó és mert fel lett fújva.

Egy burkoltabb társadalomkritika, a wikipédián leírják a lényeget.

2013. jan. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy koreai, mert pl. a Samsung Galaxyból is a legtöbbet adják el a világon. Különben Koreában olyan kommunizmus-kapitalizmus van. Nem tudom, létezik erre külön szó? Nagyon erős az állami irányítás, de a cégek is erős központi irányítással menedzseltek. Olyan mértékű a nyugat másolása, hogy a nagy producer irodák APC, COP és KPP. Állandóan a dohányzás ellen kampányol az állam, miközben egyre többen cigarettáznak, a grafikon nagyon meredeken megy felfelé. Ezt egy koreai újságban láttam. Rengetegen tanulnak Amerikában, aztán visszaköltöznek. Hatalmas hajtás van mindenhol.


Szóval az hogy a Koreában ekkora sikere van az érthető, de azért a 1,5 milliárdos nézettség? Egy időben Japán is hasonló cipőben járt. Szóval ennyire nincs semmi más amit fel tudnának mutatni. A második legnépszerűbb is különben koreai, a Girls Generations ha összeadjuk az első néhány videóját, 9 csajszi.


Szerintem inkább önparódia az egész.

2013. jan. 24. 03:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak azért, mert koreai. Ez egy paródia, Psy a Gangnam negyedet (a luxusnegyed) kritizálja benne.


Dél-Koreában a zenei szakma elég nagy hangsúlyt kap, a K-pop eljutott a világ minden tájára. Az idolok szépek, helyesek, aranyosak - az entertainmentek mindent megtesznek, hogy jól nézzenek ki a színpadon a fiúk és lányok.


A Gangnam Style egy kritika, Psy gyakran csinálja ezt a dalaiban. A Gangnam negyedben akar lakni mindenki, mert annyira figyelik egymást az emberek, hogy mennyi a vagyonuk. Sokan hitelt vesznek fel, hogy ott egy lakást tudjanak bérelni (egy négyzetméter is irtó drága abban a részben), szintén hitelekből ruházkodnak, csakhogy ilyen-olyan jó cuccaik legyenek. (Erről és a k-popról még tudnék sokat mesélni...)


Az engem is érdekel, miért terjedt el ennyire, mert ha azt vesszük, G-Dragon (és a Big Bang) a semmiből álltak fel. A csapat majdnem eltűnt, miután debütált, aztán megadták az engedélyt, hogy GD írja a dalaikat, és a csapat betört a K-pop iparba, ma már a vezető csapatok egyike.


A lényeg; ez egy kritika, akár egy felhívásnak is lehet venni, hogy az emberek hagyják már abba, amit csinálnak, nem kellenek a hitelek, emiatt öngyilkosságok sorozatai. Psy azt nem a világnak szánta, hanem a koreai embereknek, de a lovaglós mozgását mindenki felkapta (első körben az idolcsapatok kezdték utánozni), és az idétlenségével elterjedt a világon is. Egy mém lett belőle.

2013. jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kíváló tájékoztatást!
2013. jan. 25. 01:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak azt szeretném hozzátenni, hogy én is vetanultam ezt a táncot.
2013. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!