Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy angolul...

Miért van az, hogy angolul bármilyen szöveget megértek, és ha mondanak valamit akkor is (na jó a videojátékok fekaszlengjét nem mindig :D), de ha nekem kéne beszélni akkor bajban vagyok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 21:37
 1/6 reptoid ***** válasza:
100%
Azért, mert nem használod a nyelvtudásod. Ugyanígy magyarul is megértesz egy rakat szót, de amikor beszélsz, csak töredékét használod. Idegen nyelveknél ez hatványozottan jelentkezik. Erre csak az a megoldás van, hogy neked is minél többet kell beszélned.
2013. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és hol tudnék többet beszélni?
2013. jan. 26. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálam is ugyan így volt, de én minden nyáron angol nyelvű környezetben vagyok, tehát így tudom használni.


Ugyan úgy voltam, mint te, de amikor elkezdtem beszélni, kiejtettem a szavakat, akkor egyre könnyebb volt. Az előtt, pedig megszólalni sem tudtam.


Próbáld meg azt, hogy otthon, hangosan felolvasol bármilyen angol szöveget, vagy kitalálsz egy párbeszédet a fejedben, és válaszolsz rá, vagy például megtanulsz egy dal dalszövegét, és énekeled.


Rengeteg alternatívája van ennek, ha nem vagy angol nyelvű közegben, és addig ne várd, hogy jobban fogsz beszélni, amíg hozzá nem szoksz!! Ezt pedig gyakorlással lehet elérni.

2013. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs a nyelvtani hibákért, most meg magyarul nem tudok. :D


Vagy csak fáradt van.

2013. jan. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ez kérdező, mert te is a magyar oktatási rendszerben tanultál nyelvet, ott pedig az írásra és a passzív nyelvtudásra mennek rá (olvasás, ritkábban hallás utáni értés). A passzív megértés könnyebb, kevésbé kreatív feladat. Ennek következtében feltehetően a beszédet nem gyakoroltad eleged, és feltehetőleg kicsi a passzív szókincsed, főleg kifejezést ismersz aktívan keveset.


Beszélni kell és társalogni, az javítja a beszédkészséged.

2013. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok, azt akartam írni, hogy "feltehetőleg kicsi az AKTÍV szókincsed". Egyébként sokan szenvednek ettől, tapasztalatom szerint 10 nyelvtanulóból 8 így van.
2013. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!