Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a legnehezebb nyelv a...

Mi a legnehezebb nyelv a világon? És melyik a legkönnyebb? Ha nem is tudtok annyira pontos, vagy hivatalos listát, akkor legalább egy körülbelülit.

Figyelt kérdés

Nem csak a két végpontra lennék kíváncsi, hanem az összes nyelvre..

Tudnátok nekem írni a világ összes nyelvéről egy ilyen ranglistát a legkönnyebbtől a legnehezebbig?

Nagyon izgat ez a téma.

Ja és légyszi ne írjátok azt, hogy emberfüggő ez a dolog. Csak úgy egy nagyjából arányt :)



2013. jan. 27. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

A NASA kutatásaira hivatkozva a legnehezebb és egyben a leglogikusabb nyelvnek a szanszkritot találta. Ez irányú vizsgálódásokat részben a mesterséges intelligencia fejlesztésére tett erőfeszítések motiválták.


Hogy melyik a legkönnyebb, ezt viszont már senki se kutatta. Saját tapasztalatom szerint talán az eszperantó.

2013. jan. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Olyan nincs, hogy legnehezebb meg legkönnyebb nyelv. De ha figyeled a további válaszokat mindjárt jön a magyar, a kínai, az eszkimó, a magyar, a szlovák, a swahili, legkönnyebbnek meg az angol, spanyol, román, cigány nyelvsek meg tudom is én, mi.


Ez egy baromság, hogy nézegetjük, hogy ez meg az ilyen meg olyan nehéz, mármint hogy ranglistákat csinálnak róluk. De hát figyelj, Hoffmann Rózsa megmondta, hogy a német nehezebb, mint az angol, sőt, hogy az angol könnyű. Biztos hiányzott nyelvtudományóráról, amikor meséltek az ilyenekről.

2013. jan. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Értekezés a legnehezebb nyelvekről:

[link]


Amerikai Külügyminisztérium által összeállított nehézségi lista (nagyon megbízható, szakszerű lista):

[link]

vagy ugyanez másik linkről:

[link]

(Annyi kiegészítés, hogy ezek az amerikaiak vonatkozásában értendők, nekik a legkönnyebb, legnehezebb nyelvek, de nagyjából ránk, magyarokra is érvényes.)


Ez is egy eléggé reális, és megbízható lista:

[link]

2013. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
49%
Én úgy tudom hogy a legnehezebb nyelv a Szlovák és a legkönnyeb az Angol (szerintem)
2013. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

3-as válaszoló az előzőnek:


rosszul tudod, a szlovák világviszonylatban a könnyebb nyelvek között van. Egyszerű a kiejtése, latin ábécés nyelv, az íráskép tükrözi a kiejtést. Nyelvtana hagyományosan szláv. Egyedül a sok ragozási esetéről hírhedt, de ez szintén sok szláv nyelvben megvan, és ha nem könyv/ragozási táblázatokból magolod, hanem kifejezésekkel együtt, akkor meg lehet szokni.

2013. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legnehezebb nyelv, amelyiknek a leglogikátlanabb a nyelvtana. Viszont valamilyen rendszer mindegyikben van. Egy flektáló nyelvet beszélö valószínüleg könyebben megtanul egy másik flektáló nyelvet, mint egy agglutinálót, és viszont.
2013. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A NASA kutatásaira hivatkozva a legnehezebb és egyben a leglogikusabb nyelvnek a szanszkritot találta."


És ezeket hogyan mérték meg?



A 3. válaszoló egy kitűnő választ adott, valóban ezek a listák közelítik meg legjobban a valóságot. Ez a válasz a kérdésedre.



"Szerintem az a legnehezebb nyelv, amelyiknek a leglogikátlanabb a nyelvtana."


Változó, hogy ki mit tart logikusnak. Van, aki a német nyelvtantól a falra mászik, nekem nincs vele gondom.


"Viszont valamilyen rendszer mindegyikben van. Egy flektáló nyelvet beszélö valószínüleg könyebben megtanul egy másik flektáló nyelvet, mint egy agglutinálót, és viszont."



Nem itt kell keresni a megoldást. Az eszperantó pl. agglutináló (ezt a típust nehéznek tartják általában), és a világ legkönnyebben tanulható nyelve. A távol-keleti nyelvek izolálók, mégis rohadt nehezek. Azonkívül egyik nyelv se tisztán csak egy kategóriába sorolható ezek közül.

2013. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az tény, hogy aki pl. angol anyanyelvű (flektáló nyelv) az nehezebben tud megtanulni egy agglutinálót mint egy flektálót. Lehetetlennek tartom, hogy az pl., hogy "Ce sont à ma mère."(francia, szintén flektáló nyelv) -nek a megértése nehezebb lenne annál, hogy “Ezek az anyukáméi.". Az eszperantó pedig nem jó példa, a maga mesterséges nyelvtanával.
2014. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nikolll válasza:
Kb.: 7832 nyelvből a legnehezebb a szlovák, a legkönnyebb pedig a spanyol. A magyar a második helyen áll(szlovák után), a harmadik a finn, majd a kóreai, a japán, a kínai, stb...
2015. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!