Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Brit és az amerikai angol...

A Brit és az amerikai angol közt sok különbség van?

Figyelt kérdés

Olyanokat hallottam hogy egy brit néha meg se ért egy amerikait. Ez tényleg így van?


És még valami:

Ha angolul tanulok és amerikai filmeket nézek feliratosan akkor jelentősen javulhat az angolom? Most se vagyok rossz, de az emelt szinttől még kicsit messzebb vagyok.



2013. jan. 29. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Soka különbség (eleve a kiejtés)
2013. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Azért megérteni megértik egymást. A fő különbség az nyilván a kiejtés, az amerikai sokkal "lazább" kicsit elnyeli a szavak végét. A brit angol kicsit kimértebb, konzervatívabb. Vannak szavak is, amelyeket máshogy mondanak, pl tram-streetcar.
2013. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem olyan sok azért, a kiejtés különbözik, néhány szó használata, valamint egy kicsit a helyesírás.

Bizony, jelentősen javul, ha angolul nézel sorozatokat/filmeket.


>Olyanokat hallottam hogy egy brit néha meg se ért egy amerikait. Ez tényleg így van?


Nem, simán megértik egymást.


> az amerikai sokkal "lazább" kicsit elnyeli a szavak végét.


Lazább? miért lazább? Mikor laza egy kiejtés? Amúgy pont, hogy kimondja általában a szavak elejét/közepét/végét, nem úgy, mint a britben, hogy nem ejtik a "h"-t szó elején, a "t"-t a szóban és az "r"-t a végén ;D


>A brit angol kicsit kimértebb, konzervatívabb.


Dafuq? Hallottál már britet beszélni? Mármint nem az angol királynő beszédére gondolok meg a tökéletes RP-ös arisztokráciára, hanem a normális, hétköznapi briteket. Máris nem olyan kimért meg konzervatív, lol.

2013. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

"A fő különbség az nyilván a kiejtés, az amerikai sokkal "lazább" kicsit elnyeli a szavak végét. A brit angol kicsit kimértebb, konzervatívabb."

fuckin not true

2013. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alig, pl. a szókincs 99,5%-a azonos.

Nyelvtanban is 0,5%.


Kiejtésben persze azért több. Viszont inkább területenként változó, hogy valaki skót, újzélandi, ausztrál, ír, cornwalli, liverpooly, kaliforniai, new yorki, texasi, vagy kansasi.


Mondok példát. Általában az új zélandit és a skótot a legnehezebb megérteni esetleg a kansasit


Ami általában persze igaz, hogy az marikaiban az R betű pörgetett, pl. BURGER, CAR, brittben meg a CAR az káá. A NEW az amerikaiban általában NÚÚ nem nyú, a NEITHER szintén 95%-ban NÍDHER nem nejdher. Nagyából ennyi.


Különben az ír akcentus hasonlít leginkább a magyarra (a német után). Persze ők is sokáig külföldiek voltak.

2013. jan. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kettes válaszoló vagyok megint. Szerintem már pedig igaz, amit leírtam. Volt szerencsém eltölteni 2 nyarat Angliában, Manchester közelében és az igazi angolok sokkal kimértebben, konzervatívabban beszélnek. Legalábbis ezt én így tudom megfogalmazni. Az USA-ban eddig 1x voltam Wisconsinban és ott sokkalta lazábbak. Azzal egyetértek, hogy ez is függ, hogy helyileg hova mész, mert egy déli kiejtés megint másabb, mint egy északi. De azért írom, hogy volt szerencsém hosszabb ideig beszélni amerikai és brit emberekkel és én így tudom leírni a beszédüket. Plusz persze a sorozatok, de az nem annyira mérvadó, mint az élő kommunikáció :)
2013. jan. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolso valaszolo. Nem K....z Mate vagy veletlenul? :D
2013. jan. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán :D lány vagyok.
2013. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!