Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megéri 2 nyelvet...

Szerintetek megéri 2 nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Suliban angolt tanulok, és az Anyám járat engem külön németre. És nagyon utálom! Nem csak hogy időrablás (...), de a németet úgy utálom, ahogy van. Főleg a névelő, meg a többes szám, meg a rag meg minden ilyen sz*rt. Szerintetek majd ha felnőtt leszek, akkor jó lesz az, ha 2 nyelvből lesz nyelvvizsgám? Tehát hogy hamarabb felfognak-e venni egy munkahelyre, vagy többet fognak fizetni? Vagy csak akkor, hogy használni is fogom ott a németet, vagy munkahely függő is? Mert abból kiindulva, hogy utálom, leteszem és nem szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol használnom kéne... 16F

2013. jan. 29. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Beszéld meg az Anyuddal, h. olyan nyelvet tanulhass,ami tetszik is (Régen még az orosz is kötelező volt. Azt sem mindenki szerette)
2013. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Hát lehet az is, hogy esetleg a tanárod nem olyan jó

(unalmasan tanít)

2013. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hátrányod nem származhat belőle ha 2 nyelvet tanulsz. sőt. viszont ha tényleg utálod, akkor válassz más nyelvet, beszéld meg anyuddal, hogy tanulhass olaszul, franciául stb
2013. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy igazából semmilyen nyelvet nem akarok tanulni. Anyum meg azt mondja, hogy már túl sok pénz van benne... Szeptember óta járok. Amúgy a tanárommal nincs gond. Nagyon kedves, sőt! És szerintem már meg is csinálom. De ha olyan helyre megyek majd dolgozni, ahol nem fogom használni, akkor fölösleges lesz?
2013. jan. 30. 17:36
 5/5 anonim válasza:
Te akkora mázlista vagy! Én mit megnem adnék, ha jobban megtanultam volna a németet és az angolt. Most nem kéne itt szórakoznom, mennék már ki. De igazából a 2 nyelv hatalmas előny, de már 1 is az. Szerintem ha már van lehetőséged akkor adj bele mindent, hidd el nem fogod megbánni. :) Sose tudhatod mit hoz az élet.
2013. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!