Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemesebb az...

Melyik nyelvet érdemesebb az angol mellett fordító/tolmács szakon tanulni: német, orosz vagy spanyol?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az oroszt választanám.
2013. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Mindegy
2013. jan. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik jó


A spanyol is jó

2013. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem spanyol.
2013. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik másért jó. Német is lehet jó,habár abból már lehet sok van,de még mindig hasznos.

Spanyol állítólag könnyű,és szerintem valamennyire különleges is,meg szerintem abba segítene az angol a legtöbbet.

Orosz nagy ritkaság,de eléggé eltér az angoltól,más az abc-je is,az talán időigényes lehet,de tőled is függ.Mondjuk az is igaz hogy az orosz feljövőben van.


Összességében véve szerintem mindhárom nyelv hasznos.

Esetleg ha lenne francia,lehet azt mondanám.Az nincs?

2013. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de, van francia is, legszívesebben mindegyiket tanulnám
2013. febr. 10. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orosz azért is jó, mert így a cirill írást is megtanulnád, és így szinte mindegyik szláv nyelvet tudnád olvasni, és ha netán göröggel találkozol, az is könnyű, mert a betűk nagyban hasonlítanak, hiszen az oroszok írása a görög írásrendszer alapján készült. Tehát tudnád olvasni az oroszt+ukrán, bolgár, szerb, makedón etc. Én az oroszt ajánlom, de a másik kettő is jó.
2013. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem németet
2014. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!